بهترین سن جراحی بینی

بهترین سن جراحی بینی ، سنی است که رشد بینی فرد تمام و تکمیل شده باشد ، بنابراین کمترین سن جراحی بینی در بانوان ۱۶ و در آقایان ۱۸ می باشد هم چنین حداکثرسن برای عمل بینی ۶۰ سال می باشد.

در حداکثر سن ، سلامت عمومی فرد اهمیت زیادی دارد و به علت اینکه بهبود و ترمیم در سنین بالا به زمان طولانی تری نیاز دارد ، بهتر است برای بالای ۶۰ سال جراحی زیبایی بینی انجام نشود.

هم چنین برای سنین پایین که اجزای صورت و استخوان ها در حال رشد است نیز جراحی زیبایی بینی توصیه نمی شود زیرا بعد از جراحی بینی صورت رشد طبیعی نیز دارد و این موضوع بر روی نتیجه عمل بینی تاثیر می گذارد پس بهتر است پس از اتمام رشد بینی اقدام به جراحی بینی فرمایید .

 

بهترین سن جراحی بینی

 

فرم و حالت بینی در سنین مختلف بر روی زیبایی صورت تاثیر بسزایی دارد ولی این تاثیر در نوجوانان با توجه به سن و روحیه حساسی که دارند بیشتر است و در سنین نوجوانی خواستار جراحی بینی هستند ، ولی باید توجه داشته باشند به علت اینکه در حال رشد هستند امکان بازگشت فرم بینی وجود دارد و بهتر است تا زمانی که رشد بینی تکمیل شود صبر داشته باشند.

ممکن است سوال پیش بیاید که رشد بینی تا چه سنی است ؟

رشد بینی در خانم ها سریع تر تکمیل می شود و آقایان به نسبت خانم ها دو الی سه سال دیرتر رشد بینی شان تکمیل می شود.

سن های حداقل برای خانم ها و آقایان در ابتدای مقاله آورده شده ولی در کنار سن افراد باید به بلوغ احساسی و توان بدن نیز توجه کنند.

بهترین سن برای انجام عمل جراحی بینی دهه سوم زندگی هر فرد یعنی ۲۰ سالگی به بعد می باشد زیرا رشد برخی از سینوس ها تا ۲۰ سالگی ادامه دارد.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر مهدی قدیری ، بهترین جراح بینی در اصفهان ، به گالری تصاویر در سایت و اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

 

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

درباره drghadiri2

Call Now Button