بی خوابی

بی خوابی یک مشکل رایج در بین عموم مردم است که با خلق و خوی فرد در طول روز و میزان توانایی او ارتباط دارد  ، اگر افراد در طی شبانه روز خواب کافی و با کیفیت نداشته باشد قطعاً در طی روز با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

میزان خواب در طی شبانه روز به طور میانگین بین ۷ تا ۹ ساعت است ولی این ساعات در هر فردی می تواند متفاوت باشد .

۹ ساعت خوابیدن در شبانه روز دلیلی برای عدم بی خوابی نمی باشد .

اگر فرد ۹ ساعت نیز خوابیده باشد ولی پس از بیدار شدن نیز احساس کسل بودن وخستگی داشته باشد دچار بیخوابی است .

فردی که چندین شب خواب خوب را تجربه نکرده باشد با یک خواب ۹ ساعته در طی شبانه روز نمی تواند بی خوابی روز های گذشته را جبران کند.

به همین دلیل درمان بي خوابي نیاز به زمان دارد .

بی خوابی

بی خوابی شبانه نشانه چیست

بي خوابی دلایل مختلفی دارد و در هر فردی بي خوابي علت متفاوتی دارد .

یکی از بارزترین دلایل بی خوابی احساسات درونی انسان می باشد .

هنگامی که فرد بیش از حد استرس داشته باشد یا تحت تاثیر یک احساس عاطفی قرار گرفته باشد احتمال بروز بی خوابی بسیار زیاد است .

مصرف بیش از حد مواد کافئین دار نیز یکی دیگر از عوامل بیخوابی است .

مصرف قرص های خواب آور نیز می تواند یکی از علائم بیخوابی باشد ، مصرف اینگونه قرص ها در طولانی مدت چرخه خواب افراد را بهم میریزد.

بي خوابي که بر اثر موارد ذکر شده باشد به طور معمول پس از گذشت چند شب از بین می رود ولی برخی از افراد به طور طولانی مدت دچار بیخوابی می شوند .

در چنین شرایطی نیاز است تا به یک مرکز خواب خوب مراجعه کنند تا مشخص شود دلیل بیدار ماندن در شب چیست .

راه حل بی خوابی

برای بیخوابی روش های متفاوتی وجود دارد مانند غلبه به استرس و افکار ، مصرف غذایی ساده و سبک به عنوان شام ، عدم مصرف موارد کافئین دار در طی روز و غیره .

اگر با رعایت موارد ذکر شده باز هم دچار بيخوابی هستید و از نظر خودتان دلیلی احساسی یا زودگذری برای بیخوابی وجود ندارد بهتر است به کلینیک خواب مراجعه کنید.

در کلینیک خواب برای درمان بی خوابی ، بیمار تحت نظر قرار می گیرد و تمامی حالت های او بررسی می شود تا مشخص شود منشا بیخوابی چیست .

درباره drghadiri

Call Now Button