جراحی انحراف بینی

اغلب انحراف بینی با کجی بینی اشتباه گرفته می شود ، اگر تیغه وسط بینی کج باشد باید با استفاده از جراحی انحراف بینی آن را رفع کرد.

تفاوت عمده کجی بینی با انحراف بینی در این است که انحراف بینی عملی درمانی محسوب می شود ولی کجی بینی عملی زیبایی می باشد.

سن مناسب برای رفع انحراف بینی

اگر انحراف بینی مادرزادی باشد بهتر است تا اتمام دوره بلوغ برای اصلاح آن صبر کرد ولی اگر بینی در بزرگسالی بر اثر ضربه دچار انحراف شده و باعث بروز مشکلات تنفسی شده است ، در اسرع وقت جراحي انحراف بیني را انجام دهید.

 

جراحی انحراف بینی

 

حالت های انحراف بینی

حالت اول : اگر تیغه وسط بینی کج باشد و باعث مسدود شدن یک سوراخ بینی یا هر دو سوراخ بینی شده باشد باید جراحي انحراف بیني انجام داد.

حالت دوم : گاهی نیز کج بودن تیغه وسط بینی به موازات ساختار کل بینی است و باعث مسدود شدن سوراخ های بینی نمی شود ، در این حالت هم عمل زیبایی بینی و هم جراحی انحراف بینی انجام می شود.

حالت سوم : حالت دیگری نیز وجود دارد که در این حالت هم فرم بینی ، هم تیغه وسط بینی کج است و یک یا هر دو سوراخ بینی مسدود است و نیاز به انجام جراحی زیبایی بینی و جراحي انحراف بیني است.

هزینه جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی یک عمل درمانی است و بیمه به آن تعلق می گیرد ، البته بستگی به حالت کج بودن تیغه دارد و باید بعد از تشخیص دکتر این موضوع تعیین شود و فقط در حالت اول بیمه تعلق می گیرد.

برای تعیین هزینه بهتر است بینی توسط جراح بینی معاینه شود و سپس هزینه دقیق به شما گفته شود.

برای مشاهده نمونه کارهای دکترمهدی قدیری ، بهترین جراح بینی در اصفهان ، به اینستاگرام و گالری تصاویر در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

 

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

درباره جراح بینی اصفهان

اینجانب مهدی قدیری متولد 1344 در سال 1362 در رشته پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و فارغ التحصیل سال 1370 می باشم و پس از گذراندن دوران طرح و سربازی در سال1373 در رشته گوش و حلق و بینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شدم و سال 1377بعنوان نفراول دانشگاه در این رشته فارغ التحصیل شدم و بورد تخصصی خود را دریافت نمودم.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 16 − دوازده =