با شنیدن کلمه بینی بزرگ تصور افراد از این عضو تنفسی ، یک بینی گوشتی است ، زیرا دماغ گوشتی به طور معمول ظاهری پهن و بزرگ دارد. در مورد عمل بینی گوشتی ، نظرات متفاوتی در بین مردم وجود دارد که یکی از آن ها عدم ماندگاری نتیجه است. بینی گوشتی دارای کمی محدودیت در فرم دهی است و بهتر است به صورت طبیعی جراحی شود ، ولی این بدین معنا نیست که نتایج حاصل از جراحی بینی گوشتی ماندگار نیست. در اصل تنها تفاوت میان این دو ، فرم دهی بینی و میزان دوره نقاهت بعد از جراحی بینی است. انتخاب یک جراح پلاستیک بینی باعث می شود تا بیماران بهترین نتیجه را از عمل زیبایی بینی کسب کنند ، بنابراین برای اینکه نتیجه ایده آلی از جراحی بینی بزرگ کسب کنید ، در ابتدا یک جراح پلاستیک بینی ماهر را انتخاب کنید. برخی از متقاضیان بینی گوشتی خواستار فرم فانتزی برای این عضو تنفسی خود هستند ، در چنین مواقعی پزشک باید با بیمار صحبت کند و دید او را نسبت به نتیجه حاصل از این پروسه اصلاح نماید ، زیرا دکتر مهدی قدیری ، بهترین جراح زیبایی بینی در اصفهان ، با توجه به نوع بینی ، چهره بیمار و تجربه ای که طی سالها عمل کردن بینی به دست آورده است ، بهترین فرم را به بینی می دهد.

 

جراحی بینی بزرگ - دکتر مهدی قدیری

 

معیارهای ظاهری و زیباییی برای جراحی بینی بزرگ

قاعدتاً ملاک هایی تعیین کننده بزرگی یا متناسب بودن ظاهر این عضو تنفسی هستند که الزام به جراحی بینی بزرگ را تایید یا رد می کنند. اولین مسئله تعیین کننده و نقش آفرین ، آناتومی بینی است که جراح به دقت آن را ارزیابی می کند. البته با توجه به ساختار آناتومی بینی ، از شکل تیغه بین حفره های آن مشخص می شود. بطوریکه ، با نگاه کردن به صورت فرد از نیم رخ او ، عدم تناسب و زیبایی کاملاً مشخص است. شما وقتی از پهلو به صورت فرد نگاه می کنید ، تیغه بین حفره های بینیش نباید خیلی نمایان یا پنهان باشد. جراح بینی معمولاً وضعیت پره های بینی و تیغه را بررسی می کند و با توجه به شرایط آن تصمیم می گیرد.

نکته بعدی در ظاهر بینی نرمال ، توجه به زاویه لب و بینی است که بایستی بر اساس معیارهای زیبایی تناسب کافی داشته باشند. اگر زاویه بینی تا لب ، شدت زیادی داشته باشد ، این عضو دچار افتادگی می شود و در صورتیکه این زاویه خیلی زیاد باشد ، بینی به فرم غیر طبیعی سر بالا خواهد بود. بر اساس استانداردهای زیبایی ، زاویه مناسب تقریباً ۹۰ تا ۱۲۰ درجه است.

البته قابل ذکر است که این قضیه زاویه بینی و لب بر اساس جنسیت مشخص می شود ؛ یعنی زاویه بینی خانم ها بیشتر و در آقایان کمتر است.

یکی از ملاک ها و فاکتورهای تاثیرگذار در اندازه و تناسب بینی ، میزان و اندازه برآمدگی این عضو تنفسی است. جراح پلاستیک بینی در معاینه ای با استفاده از روش های مختلف ، مقدار آن را با توجه به سایر اجزای صورت مشخص می کند و بهترین حالت را انتخاب می نماید.

نکات جراحی بینی بزرگ در اصفهان

  • سایز بینی با انجام عمل بینی به طور کامل کوچک می شود.
  • افرادی که بینی های گوشتی بزرگ دارند ، قبل از جراحی بینی بزرگ باید مشاوره های لازم درباره نتیجه عمل زیبایی بینی را کسب کنند تا دید واقع گرایانه ای داشته باشند.
  • ضخیم بودن پوست بینی گوشتی ، مانع از نشان دادن ظرافت های فرم بینی می شود ، به همین دلیل بهتر است این نوع به صورت طبیعی جراحی شود.
  • برای مشاهده نتیجه کمی صبور باشید ، زیرا دوره نقاهت بینی های گوشتی کمی طولانی تر است.
  • تورم و کبودی پس از جراحی بینی گوشتی کمی بیشتر است ، به همین دلیل نگران نشوید و درباره نتیجه عمل بینی زود قضاوت نکنید.

هزینه جراحی بینی گوشتی در اصفهان

برای مطلع شدن از هزینه عمل زیبایی بینی باید به پزشک مد نظرتان مراجعه کنید. دستمزد جراحان بینی با یکدیگر متفاوت است ، به همین دلیل توصیه می شود هزینه عمل بینی را از دکتر بینی مد نظرتان جویا شوید. علاوه بر دستمزد جراح ، هزینه های بیمارستان نیز بخشی از هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی را تشکیل می دهند. پس از مطلع شدن از دستمزد پزشک ، بهتر است مطلع شوید جراح بینی خوب در اصفهان در کدام بیمارستان فعالیت می کند.

چه نوع عملی برای کوچک کردن بینی های بزرگ استفاده می شود ؟

reduction rhinoplasty یا عمل بینی کاهشی ، نام عملی است که برای کوچک کردن بینی هایی که خیلی بزرگ هستند ، مورد استفاده قرار می گیرد. در این عمل سایز و اندازه بینی کاهش پیدا می کند. در طول جراحی بینی بزرگ ، می توان تنها قسمت های خاصی از بینی نظیر سوراخ ها ، قوز و یا نوک بینی که سبب بزرگ دیده شدن بینی می شوند را اصلاح کرد و اندازه کل بینی را کوچکتر نمود. با کوچک کردن استخوان و حذف غضروف ها می توان سایز بینی را تغییر داد و به فرم و اندازه دلخواه رسید. البته در برخی موارد که پوست بینی ضخیم باشد و غضروف های بینی استحکام لازم را نداشته باشند ، محدودیت هایی در این عمل ایجاد می شود.

آیا در عمل بینی بزرگ می توان تغییرات دیگری غیر از کوچک کردن بینی ایجاد کرد ؟

بزرگ بودن بینی در بیشتر بیماران ، تنها دلیل نارضایتی آن ها نمی باشد. در واقع ، مشکلاتی مثل کج بودن بینی ، انحراف بینی ، گوشتی بودن نوک بینی و مشکلات تنفسی نیز می توانند موجب نارضایتی و رنجش افراد شوند ؛ بنابراین اگر قصد دارید علاوه بر اندازه بینی در فرم آن نیز تغییراتی اعمال نمایید و مشکلات تنفسی خود را بهبود ببخشید ، لازم است این موضوع را در جلسه مشاوره پیش از عمل با پزشک خود در میان بگذارید. هرچند که در reduction rhinoplasty هدف اصلی ، کوچک کردن سایز بینی می باشد ، اما مانعی برای بهبود عملکرد تنفسی و یا ایجاد تغییراتی در فرم بینی وجود ندارد. با ادغام تکنیک های مختلف بهترین جراح بینی اصفهان ، می تواند یک بینی با سایز مناسب و خوش فرم را ایجاد نماید و علاوه بر آن مشکلاتی که موجب اختلال در تنفس بیمار شده است را بهبود ببخشد.

درباره drghadiri2

Call Now Button