عمل جراحی بینی در آقایان

جراحی بینی یا راینوپلاستی در تمام افراد قابل انجام است ولی با توجه به خواسته ها و معیارهای آن ها ، جراحی بینی در بانوان و جراحی بینی در آقایان تفاوت دارد.

 

جراحی بینی در آقایان

 

رایج ترین مدل های جراحی بینی

  • جراحی بینی طبیعی
  • جراحی بینی فانتزی
  • جراحی نیمه فانتزی

بینی های فانتزی کوچک تر هستند و نوک بینی سربالا بوده ، همچنین بینی دارای قوس بیشتری است.

جراحی بینی طبیعی بیشتر برای رفع ایرادات فرم بینی انجام می شود و بینی فرم کاملاٌ طبیعی دارد و نگاه اول تشخیص اینکه آیا بینی جراحی شده است یا خیر کمی دشوار است.

مهم ترین نکته ای که باید در جراحی بینی آقایان رعایت شود وجود تفاوت ها است و خواسته های آن ها است.

اکثریت آقایان با توجه به ساختار صورت و حفظ جذابیت صورت مردانه شان خواستار مدل بینی طبیعی هستند.

انواع بینی آقایان

بینی افراد را به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می کنند؛ بینی گوشتی در آقایان بیشتر از خانم ها دیده می شود و دلیل آن هم چرب تر بودن پوست مردان و همچنین وجود هورمون های مردانه زیاد در آن ها می باشد.

بینی آفریقایی نمونه و مثالی بسیار عالی از بینی های گوشتی می باشد؛ پوست این نوع بینی از ضخامت زیاد برخوردار بوده و دارای غدد چربی زیاد است. همچنین ساختار غضروفی-استخوانی این نوع بینی استحکام زیادی نداشته و ضعیف می باشد.

پره این نوع بینی ها ضخیم و نوک آن ها گرد است. قسمت تحتانی پهن تر و تیغه بینی نیز از ضخامت زیادی برخوردار است همچنین ارتفاع تیغه بینی از کناره بلند می باشد.

نکته ای که در جراحی این نوع بینی ها باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد این است که تا حد امکان غضروف ها و استخوان های بینی دستکاری نشده و کاهش پیدا نکنند زیرا ساختمان این نوع بینی ها به خودی خود ضعیف است.

 

 

همچنین :

باور اشتباهی که در رابطه با جراحی بینی های گوشتی وجود دارد این است که بعد از مدتی شکل بینی به حالت اولیه خود باز خواهد گشت در صورتی که چنین نیست. شاید در گذشته احتمال این موضوع وجود داشت ولی امروزه جراحان بینی از تکنیک هایی همچون گرافت گذاری برای تقویت غضروف ها به خصوص برای فرم دهی نوک بینی بهره می گیرند که این امر از افتادگی بینی و برگشت پذیری آن جلوگیری می کند. دکتر مهدی قدیری ، جراح بینی اصفهان بیشتر از غضروف گوش خود بیمار برای این کار استفاده می کند.

نکته دیگر در رابطه با جراحی بینی گوشتی این است که تورم و کبودی ناشی از آن برای فروکش کردن به مدت زمان بیشتری نسبت به جراحی بینی استخوانی نیاز داشته و به همین دلیل افرادی که بینی شان گوشتی است معمولاً برای مدت زمان بیشتر از چسب بینی استفاده می کنند.

نکات مهم جراحی بینی در آقایان

جراح بینی باید به این نکته توجه داشته باشد که بینی فانتزی یا عروسکی برای ساختار چهره یک مرد مناسب نخواهد بود و تناسب مناسبی با دیگر اجزای چهره نخواهد داشت.

البته نوع و فرم بینی نیز در جراحی بینی تاثیر گذار است.

منظور از مدل بینی طبیعی ، طبیعی ترین حالتی است که می توان بینی فرد را با توجه به ساختار آن جراحی کرد.

بینی طبیعی مردانه بیشتر طرفدار دارد و اکثر آقایان تمایل به انجام آن دارند.

برای کاهش عوارض عمل بینی در مردان و در کل جراحی زیبایی بینی ، انتخاب یک جراح بینی خوب اهمیت بالایی دارد.

جراح بینی خوب با معیارها و استانداردهای زیبایی آشنایی کامل دارد  و می تواند آن ها را با مهارت جراحی بینی خود ترکیب کند .

بنابراین بهترین فرم بینی را برای بیمار انتخاب می کند و باعث رضایت بیمار از فرم بینی پس از جراحی بینی  می شود.

 

 

عوارض عمل بینی در مردان

عوارض جراحی بینی ربطی به جنسیت بیمار ندارد ولی در آقایان فرم بینی اهمیت بیشتری دارد.

برای اکثریت مردان مهم است که بینی کوچک نشود و مدل فانتزی نداشته باشد .

به همین دلیلی پیش از انتخاب جراح بینی حتماً بینی های مردانه ایی که توسط جراح بینی مورد نظر جراحی شده است را مشاهده کنید .

برای مشاهده مدل های عمل بینی مردانه ای که توسط دکتر مهدی قدیری ، بهترین جراح بینی در اصفهان ، انجام شده است می توانید به صفحه اینستاگرام و گالری تصاویر سایت ایشان مراجعه فرمایید.

فرم بینی عمل شده مردانه و مدل بینی عمل شده پسرانه باید به گونه ای باشد که با رفع ایرادات فرم بینی و حفظ جذابیت چهره ، منجربه جذابیت بیشتر صورت شود .

درباره drghadiri

Call Now Button