جراحی بینی در اصفهان

جراحی بینی در اصفهان : افرادی که قصد انجام جراحی بینی در اصفهان را دارند این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که بهترین جراح بینی اصفهان چه کسی است و جراحی بینی چگونه انجام می شود.

جراحی بینی یا رینوپلاستی بر روی دو نوع بینی گوشتی و استخوانی انجام می شود.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی که دارای پوست نازک و غضروف و استخوان محکم است، انجام می شود.

جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی ، جراحی بینی شبیه به یک عکس معمولا برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند پیشنهاد می شود.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی بر روی بینی هایی با پوست ضخیم و استخوان و غضروف ضعیف انجام می شود، معمولا جراحی بینی طبیعی به افرادی که دارای این نوع بینی هستند، پیشنهاد می شود.

جراحی بینی در اصفهان

روش های جراحی بینی

معمولا جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود، هرکدام از این روش ها ویژگی های خاص خود را دارند.

جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس جدا کردن پوست تغییرات را بر روی بینی اعمال می نماید.

در جراحی بینی به روش بسته ، جراح بینی هیچ برشی بر روی پوست ایجاد نکرده و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

در گذشته از جراحی بینی بسته استفاده می شد اما امروزه به دلیل دید بهتر و دسترسی راحت تری که در جراحی بینی باز وجود دارد، جراحان بینی اکثراً از این روش استفاده می کنند.

جراحی بینی در اصفهان

جراحی بینی مردان

توقعات از نتیجه جراحي بيني متفاوت است و هر فردی با توجه به علایق خود فرم بینی ای را در نظر دارد.

خانم ها اکثراً به دنبال مدل های فانتزی یا عروسکی هستند و با توجه به ظرافت چهره شان مدل فانتزی ، مدل مناسبی برای آن ها می باشد.

با توجه به این موضوع که آقایان چهره استخوانی تر و اغلب خشن تر از خانم ها دارند جراحي بيني فانتزي برای آن ها مناسب نیست و به دنبال جراحي بيني طبيعي هستند.

عوارض جراحی بینی

در اصل جراحي بيني عوارضی ندارد ولی اگر بینی توسط یک فرد نامناسب جراحی شود امکان بروز مشکلات تنفسی و نارضایتی از فرم بینی بعد از جراحي زيبايي بيني وجود دارد.

مهم ترین عامل در بروز عوارض یا عدم بروز عوارض دانش و مهارت جراح بینی است.

مهارت و دانش جراح بینی به آشنایی با تکنيک های جراحي بيني بستگی دارد.

یک جراح بینی خوب و ماهر به خوبی با تمام تکنیک ها آشنایی دارد و در حین عمل بینی اوضاع را به خوبی کنترل و مدیریت می کند در نتیجه منجربه بروز عوارض نیز نمی شود.

جراحی بینی در اصفهان

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • پس از انتخاب جراح بینی ماهر باید برای دریافت نکات مراقبتی و تعیین روز جراحی بینی نزد جراح بینی بروید .
 • تا روز جراحی بینی نیاز است که از مصرف مواد و قرص هایی که منع شده اید پرهیز کنید تا مشکلی در روند جراحی بینی به وجود نیاید.
 • بیمار دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون استفاده نکند.
 • دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی فرد از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کند.
 • برای مشاهده بهتر نتایج حتماً قبل از عمل بینی از بینی در زاوایای مختلف عکس بگیرید .
 • در روز جراحی بینی تاخیر نداشته باشید و راس یاعت در بیمارستان حاضر شوید .
 • شب قبل از جراحی بینی شام سبک میل کنید و روز جراحی بینی ناشتا باشید .
 • پرسنل بیمارستان قبل از جراحی بینی شما را راهنمایی می کنند تا برای جراحی بینی اماده شوید و لباس مخصوص اتاق عمل را در اختیارتان قرار می دهند .
 • قبل از بیهوش شدن ملاقاتی با جراح بینی خواهید داشت به همین دلیل می توانید برای اطمینان خاطر خودتان یک بار دیگر توقعات خود از نتیجه جراحی بینی را بازگو کنید .
 • متخصص بیهوشی اقدامات لازم برای بیهوش شما را انجام می دهد و تا زمانی که شما بی هوش هستید در اتاق عمل حضور دارد .
 • پس از بی هوشی بیمار ، جراح بینی و دستیارانش کار خود را اغاز می کنند.
 • با توجه به نوع بینی و خواسته بیمار ، جراح بینی تغییرات موردنیاز بر روی اسکلت بینی اعمال می کند .
 • پس از تغییر فرم بینی و رفع مشکلات بینی ، اسپلینت بینی بر روی بینی قرار می گیرد تا بینی به بهترین نحو ممکن به تثبیت فرم برسد .

جراحی بینی در اصفهان

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • تا یک هفته اسپلینت بر روی بینی قرار دارد و در این مدت نباید به هیچ وجه خیس شود زیرا استحکام خود را از دست می دهد و امکان دارد بینی به خوبی فرم نگیرد .
 • جراحی بینی نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد به همین دلیل بیمار بالافاصله به اتاق ریکاوری منتقل می شود و پس از مساعد بودن شرایط جسمی به بخش منتقل می شود .
 • پس از گذشت چند ساعت بیمار مرخص شده و می تواند به منزل برود.
 • به دلیل داروهای بیهوشی بیمار هوشیاری کامل ندارد به همین دلیل بهتر است رانندگی نکند و بهتر است همراه داشته باشد .
 • در روزهای اولیه از حرف زدن زیاد ، خندیدن زیاد و خمیازه های طولانی پرهیز کنید تا نتیجه رینوپلاستی تحت تاثیر قرار نگیرد .
 • از خوردن غذاهای سفت پرهیز کنید و تنها از غذاهای نرمی چون سوپ ، آش و پوره استفاده کنید .
 • حداقل تا دوماه از عینک استفاده نکنید .
 • حداقل ۱ الی ۲ ماه از قرار گرفتن در مکان های بسیار شلوغ پرهیز کنید تا ضربه ای به بینی وارد نشود .

جراحی بینی در اصفهان

چرا باید از چسب بینی استفاده کرد؟

به دلیل تاثیر زیادی که استفاده از چسب بینی در کاهش ورم ناشی از جراحی و همچنین فرم گیری بهتر بینی دارد، لازم است تا بیماران بعد از جراحی بر روی بینی خود چسب بزنند.

لازم به ذکر است که تاثیر چسب بر روی فرم گیری بینی به مدت ۲ هفته بوده و بعد از این مدت تاثیری بر فرم آن نداشته و به مدت ۶ ماه فقط بر سریع تر کاهش یافتن ورم بینی موثر است.

یکی از سوالات شایع افرادی که جراحی بینی در اصفهان و نزد دکتر مهدی قدیری انجام داده اند این است که آیا امکان عدم استفاده از چسب بینی وجود دارد؟

در پاسخ باید گفت که استفاده از چسب بینی به مدت ۱۴ روز ضروری بوده و پس از آن اگر عجله ای برای سریع تر کاهش یافتن ورم بینی نداشته باشید می توانید چسب را از روی بینی خود برداشته یا فقط شب ها به روی بینی خود چسب بزنید.

همچنین باید بگوییم که کاربرد چسب بینی فقط به دو مورد ذکر شده محدود نشده و دیگر کاربرد چسب بینی این است که افراد با مشاهده آن بر روی بینی تان متوجه انجام جراحی بینی توسط شما شده و از انجام اعمال و فعالیت هایی که موجب ایجاد فشار و آسیب به بینی تان می گردند خودداری می نمایند.

نحوه چسب زدن بینی

طریقه چسب زدن بینی از اهمیت بسیار بالایی برخودار است به همین جهت چسب زدن در دفعات نخست توسط دکتر مهدی قدیری ، جراح بینی اصفهان یا کادر درمانی آموزش دیده توسط ایشان انجام شده و پس از آن نحوه صحیح چسب زدن، به بیمار آموزش داده می شود تا خود شخص قادر به انجام آن باشد.

 

 

مراحل زدن چسب بینی به شیوه زیر است؟

 • در ابتدا لازم است تا پوست صورت و بینی عاری از هرگونه کثیفی و چربی باشد، به همین منظور صورت خود را شسته و با یک حوله یا دستمال نرم به آرامی اقدام به پاک کردن صورت خود کنید به گونه ای که هیچگونه رطوبتی بر روی آن وجود نداشته باشد.
 • بعد از اینکه صورت خود را خشک نمودید، یک قطعه چسب کاغذی را جدا کرده و به صورت زینی شکل زیر بینی خود چسبانده و از دو طرف امتداد دهید و با فشار اندک نوک انگشتان چسب را به بینی خود بچسبانید.
 • در مرحله بعدی ۳ قطعه چسب دیگر جدا کرده و از بالا تا پایین به صورت عرضی بر روی بینی بچسبانید به طوریکه لبه های چسب ها یکدیگر را پوشانده و بر روی هم قرار بگیرند.
 • سپس یک قطعه چسب دیگر را بر روی چسب های روی بینی بچسبانید و باقی مانده آن ها را با قیچی بچینید.

هزینه جراحی بینی در اصفهان

هزینه جراحی بینی در اصفهان : جراحی بینی قیمت های متفاوتی دارد و مهمترین دلیل در تفاوت قیمت ها ، دستمزد جراح بینی است.

علاوه بر دستمزد جراح بینی برخی از جراحان بینی برای جراحي بيني که خودشان انجام می دهند نیز قیمت های متفاوتی دارند زیرا نوع بینی را در تعیین هزینه موثر می دانند.

بنابراین برخی از جراحان بینی با توجه به دستمزد ، نوع بینی و مشکلی که باید رفع شود هزینه را تعیین می کنند ولی برخی دیگر یک هزینه ثابت برای انجام جراحي بيني دارند.

درباره drghadiri

یک پاسخ برای جراحی بینی در اصفهان
 1. I like the valuable info you provide in your articles. I’ll bookmark
  your blog and test again here frequently. I am somewhat sure I’ll be
  told many new stuff proper here! Best of luck for the following!


[بالا]

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 14 − دو =

Call Now Button