جراحی بینی در افراد سیگاری

دوره بهبود و ترمیم بینی بعد از جراحی بینی در افراد سیگاری طولانی تر از افراد عادی می باشد.

سیگار کشیدن باعث تنگ تر شدن رگ های رساننده خون به قلب می شود و به علت نرسیدن خون مورد نیاز به قلب باعث ایجاد بیماری های قبلی و حتی منجر به سکته قلبی در افراد می شود.

رگ های رساننده خون به پوست نیز در افراد سیگاری تنگ تر از افراد عادی است به همین علت است که می گویند سیگار باعث خراب شدن پوست می شود.

بعد از جراحی بینی ، بلافاصله ترمیم محل هایی که برای جراحی بینی برش زده شده اند آغاز می شود و دوره بهبودی در افراد سیگاری طولانی تر است.

علت اینکه افراد سیگاری دوره ترمیم طولانی تری دارند این است که خون رسانی به پوست دیرتر از افراد عادی انجام می شود.

 

جراحی بینی در افراد سیگاری

 

دو هفته پیش از انجام جراحی زیبایی بینی و دو هفته پس از انجام عمل زیبایی بینی استفاده نکردن از سیگار می تواند روند بهبودی را عادی پیش ببرد.

تاثیر سیگار و دخانیت بر روی بدن به قدری زیاد است که جراح بینی تاکید زیادی دارد که مصرف سیگار و دیگر دخانیات حداقل دو هفته الی چهار هفته پس از عمل بینی قطع شود تا مشکلی ایجاد نشود.

در اصل دود سیگار تاثیر منفی بر بدن ندارد ، نیکوتین درون سیگار است که تاثیرات منفی بر اجزای بدن دارد و توصیه می شود که برای انجام جراحی بینی و دیگر جراحی های زیبایی مصرف دخانیات قطع شود.

تاثیر قلیان بر عمل بینی

بیهوشی بیماری که قلیان ، سیگار ، الکل و دخانیت دیگری مصرف کند از بیماران معمولی سخت تر خواهد بود و بعد از عمل بینی بهوش آمدن آن ها مشل است و خطرات زیادی دارد و باعث می شود ورم نوک بینی بعد از عمل دیرتر رفع شود.

متاسفانه برخی ها از عوارض قلیان اطلاعی ندارند و می گویند از سیگار بهتر است ولی قلیان یکی از دخانیات قوی می باشد و مانند سیگار تاثیرات منفی دارد ، در نتیجه قطع انواع دخانیات قبل و بعد از عمل بینی به صلاح خود بیمار بوده و توصیه شدید می شود.

 

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

درباره drghadiri2

Call Now Button