جراحی بینی انواع مختلفی اعم از جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی یا عروسکی و غیره دارد که هر کدام مشخصات ظاهری خود را دارند. در عمل های بینی فانتزی ، بینی دارای قوس بیشتری نسبت به عمل بینی طبیعی می باشد و همچنین سوراخ های بینی نیز کوچک تر از بینی طبیعی هستند. در واقع عمل کردن بینی به صورت طبیعی به گونه ای است که خیلی مشخص نیست بینی جراحی شده ، ظاهری طبیعی دارد و بسیار متناسب با اجزای صورت است.برای انجام جراحی بینی به بهترین جراح بینی اصفهان دکتر مهدی قدیری مراجعه کنید.

 

جراحی بینی طبیعی - دکتر مهدی قدیری

 

مشخصات ظاهری جراحی بینی به صورت طبیعی

 • عدم تغییر فرم بینی
 • عدم تغییر مکان سوراخ های بینی
 • سوراخ های بینی خیلی کم کوچک می شوند
 • زاویه و سایز متناسب با دیگر اجزای صورت
 • قوس بینی کم و طبیعی

قابل ذکر است که نوع بینی در نتیجه حاصل از عمل بینی تاثیر بسزایی دارد.

جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی به صورت طبیعی

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم تر و اسکلت استخوانی کمتر هستند. بینی استخوانی دارای اسکلت استخوانی و پوستی نازک تر می باشند. بینی های استخوانی برای جراحی پلاستیک بینی مناسب تر هستند چون دارای غضروف بیشتر بوده و به راحتی می توان شکل بینی را تغییر داد ، چون پوست نازک بر روی ساختار گذاشته می شود تغییرات را به خوبی نشان می دهد. در بینی های گوشتی بر خلاف بینی های استخوانی ، بینی پوست ضخیمی دارد و این باعث می شود بعد از قرار دادن پوست بر روی اسکلت بینی تغییرات به خوبی نمایان نشود ، بهترین مدل برای بینی های گوشتی ، جراحی بینی به صورت طبیعی می باشد. بنابراین افرادی که بینی گوشتی دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام عمل بینی طبیعی یا رینوپلاستی طبیعی هستند.

 

جراحی بینی طبیعی - دکتر قدیری

بهترین جراح بینی طبیعی

انتخاب جراح بینی برای افرادی که خواستار فرم بینی طبیعی هستند بسیار مهم است زیرا اینگونه افراد تغییرات بینی را در حد طبیعی می خواهند و هرگونه تغییر بیش از اندازه ساختار بینی می تواند موجب نارضایتی از نتیجه جراحی بینی شود . جراح بینی ماهر به خوبی می داند که برای افرادی که خواستار بینی طبیعی هستند باید به گونه ای بینی را جراحی کند که بیشتر ایرادات عملکرد بینی یا فرم بینی رفع شود . در اصل در جراحی بینی طبیعی بیشترین تمرکز جراح پلاستیک بینی باید بر روی رفع مشکلات عملکردی یا ظاهری بینی باشد و برای فرم دادن بینی مانند جراحی بینی فانتزی تلاشی نداشته باشد .

 

جراحی بینی طبیعی - دکتر مهدی قدیری

جراحی بینی طبیعی مردان

جراحی بینی در مردان نیز فراگیر شده است البته باید به این موضوع توجه کرد که مردان با توجه به اجزای صورت شان و حفظ جذبه مردانه خود خواستار بینی فانتزی نیستند و در بیشتر مواقع بینی را به صورت طبیعی پسند می کنند. البته نمی توان گفت که فقط آقایان جراحی بینی طبیعی را انجام می دهند و فرم بینی طبیعی در بین بانوان هیچ طرفداری ندارد . برخی از بانوان نیز از فرم بینی فانتزی خوششان نمی آید و ترجیح می دهند که مشخص نباشد بینی جراحی شده است یا تغییرات بینی بسیار جزئی باشد به همین دلیل عمل بینی طبیعی با عمل بینی نیمه فانتزی انجام می دهند.

جراحی بینی طبیعی زنان

بانوانی که فرم بینی آن ها معمولی است و ایرادات جزیی دارند، بیشتر خواهان برطرف کردن این مشکلات می باشند، به گونه ای که مشخص نباشد جراحی زیبایی انجام داده اند و ظاهر بینی شان طبیعی جلوه کند. در واقع خواستار این هستند که بینی، متناسب با فرم صورتشان باشد. از این رو اقدام به انجام جراحی بینی طبیعی می نمایند.

 

 

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی :

 1. برای دست یابی به نتیجه دلخواه توصیه می کنیم که اقدامات لازم قبل از جراحی بینی را رعایت کنید.
 2. به مدت ۲ هفته قبل ازجراحی بینی آسپرین، بروفن و از این قبیل داروها که باعث رقیق شدن خون می شوند مصرف نکنید. چرا که امکان خونریزی حین عمل را افزایش می دهد.
 3. از کشیدن سیگار، قلیان و مصرف هرگونه مواد مخدر به مدت یک ماه قبل از جراحی بینی بپرهیزید. به این علت که اکسیژن رسانی در خون را دچار اختلال می کند.
 4. در صورت مبتلا بودن به بیماری خاص و مصرف دارو پزشک خود را در جریان بگذارید و با او مشورت کنید و زیر نظر جراح بینی خود به مصرف داروهای تان تا یک روز قبل از عمل ادامه دهید.
 5. آزمایشات لازم را که پزشک تجویز نموده حتما انجام دهید تا وضعیت سلامت شما قبل از انجام جراحی بینی مشخص شود.
 6. تا ۸ ساعت قبل از انجام جراحی بینی غذا میل نکنید و روز عمل ناشتا باشید.
 7. لباس مناسب همراه خود داشته باشید که به هنگام تن کردن با مشکل مواجه نشوید.
 8. خانم ها باید بدون آرایش، لاک ناخن و حتی ناخن مصنوعی باشند و اگر از لنز استفاده می کنند، لنز را از چشم خود خارج کنند.
 9. به آقایان توصیه می شود که قبل از عمل بینی صورت خود را اصلاح کنند.
 10. در صورت داشتن سرماخوردگی تا بهبود وضعیت خود، انجام جراحی بینی را به تعویق بیاندازید.

 

جراحی بینی طبیعی - دکتر مهدی قدیری

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

برای دستیابی به بهترین نتیجه از هر روش جراحی، به حداقل رساندن عوارض ناشی از آن و همچنین بهتر سپری شدن دوران نقاهت افراد ملزم به رعایت برخی نکات و دستورالعمل ها تحت عنوان مراقبت های بعد از جراحی بینی هستند. میزان اهمیت رعایت این نکات به اندازه ای زیاد است که می توان گفت با کیفیت نحوه انجام جراحی برابری می کنند. به همین دلیل به تعدادی از مهم ترین دستورالعمل های بعد از جراحی زیبایی بینی در ذیل اشاره نموده ایم:

 • توصیه دکتر مهدی قدیری ، جراح بینی اصفهان به افراد این است که به مدت ۴ ساعت چیزی میل نکرده و نیاشامند. زیرا در این مدت زمان بدن به میزان زیادی تحت تاثیر مواد بیهوشی بوده و ورود هرگونه نوشیدنی و مواد غذایی به آن می تواند موجب بروز حالت تهوع در افراد شود.
 • بعد از گذشت ۴ ساعت فقط مقداری آب و آبمیوه طبیعی میل کنید و بعد از این مدت زمان فقط غذاهای نرم و آبکی مانند سوپ بخورید.
 • به هیچ عنوان در روزهای ابتدایی بعد از جراحی غذا و موادغذایی سفت مانند ته دیگ و هویج میل نکنید. زیرا بلع و هضم این غذاها نیازمند جویدن زیاد است که این امر موجب تشدید تورم بینی خواهد شد.
 • در طی مدت زمان تعیین شده توسط پزشک به پشت، طاقباز خوابیده و سر خود را با قرار دادن چند بالشت در سطحی بالاتر از سطح بدن قرار دهید؛ این کار موجب جلوگیری از شدت یافتن ورم بینی و همچنین ایجاد تسریع در روند کاهش آن می شود.
 • چسب زدن بینی را فراموش نکنید؛ استفاده از چسب بینی باعث کاهش تورم و فرم گیری هرچه بهتر بینی می شود.
 • به مدت ۳ روز بر روی بینی و نواحی دارای تورم و کبودی کمپرس سرد و در ۳ روز بعدی بر روی این نواحی کمپرس گرم بگذارید.
درباره drghadiri

Call Now Button