جراحی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی انواع مختلفی اعم از جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی یا عروسکی و غیره دارد که هر کدام مشخصات ظاهری خود را دارند.

در عمل های بینی فانتزی ، بینی دارای قوس بیشتری نسبت به جراحی بینی طبیعی می باشد و همچنین سوراخ های بینی نیز کوچک تر از بینی طبیعی هستند.

در واقع جراحی بینی طبیعی به گونه ای است که خیلی مشخص نیست بینی جراحی شده ، ظاهری طبیعی دارد و بسیار متناسب با اجزای صورت است.

مشخصات ظاهری جراحی بینی به صورت طبیعی

  • عدم تغییر فرم بینی
  • عدم تغییر مکان سوراخ های بینی
  • سوراخ های بینی خیلی کم کوچک می شوند
  • زاویه و سایز متناسب با دیگر اجزای صورت
  • قوس بینی کم و طبیعی

قابل ذکر است که نوع بینی در نتیجه حاصل از عمل بینی تاثیر بسزایی دارد.

 

جراحی بینی طبیعی

 

جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی

بینی گوشتی دارای پوست ضخیم تر و اسکلت استخوانی کمتر هستند.

بینی استخوانی دارای اسکلت استخوانی و پوستی نازک تر می باشند.

بینی های استخوانی برای جراحی پلاستیک بینی مناسب تر هستند چون دارای غضروف بیشتر بوده و به راحتی می توان شکل بینی را تغییر داد ، چون پوست نازک بر روی ساختار گذاشته می شود تغییرات را به خوبی نشان می دهد.

در بینی های گوشتی بر خلاف بینی های استخوانی ، بینی پوست ضخیمی دارد و این باعث می شود بعد از قرار دادن پوست بر روی اسکلت بینی تغییرات به خوبی نمایان نشود ، بهترین مدل برای بینی های گوشتی ، جراحی بینی به صورت طبیعی می باشد.

بنابراین افرادی که بینی گوشتی دارند کاندیدهای مناسب تری برای انجام جراحی بینی طبیعی یا رینوپلاستی طبیعی هستند.

جراحی بینی طبیعی

بهترین جراح بینی طبیعی

انتخاب جراح بینی برای افرادی که خواستار فرم بینی طبیعی هستند بسیار مهم است زیرا اینگونه افراد تغییرات بینی را در حد طبیعی می خواهند و هرگونه تغییر بیش از اندازه ساختار بینی می تواند موجب نارضایتی از نتیجه جراحی بینی شود .

جراح بینی ماهر به خوبی می داند که برای افرادی که خواستار بینی طبیعی هستند باید به گونه ای بینی را جراحی کند که بیشتر ایرادات عملکرد بینی یا فرم بینی رفع شود .

در اصل در جراحی بینی طبیعی بیشترین تمرکز جراح پلاستیک بینی باید بر روی رفع مشکلات عملکردی یا ظاهری بینی باشد و برای فرم دادن بینی  مانند جراحی بینی فانتزی تلاشی نداشته باشد .

 

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی مردان

جراحی بینی در  مردان نیز فراگیر شده است البته باید به این موضوع توجه کرد که مردان با توجه به اجزای صورت شان و حفظ جذبه مردانه خود خواستار بینی فانتزی نیستند و در بیشتر مواقع بینی را به صورت طبیعی پسند می کنند.

البته نمی توان گفت که فقط آقایان جراحی بینی طبیعی را انجام می دهند و فرم بینی طبیعی در بین بانوان هیچ طرفداری ندارد .

برخی از بانوان نیز از فرم بینی فانتزی خوششان نمی آید و ترجیح می دهند که مشخص نباشد بینی جراحی شده است یا تغییرات بینی بسیار جزئی باشد به همین دلیل جراحی بینی طبیعی با جراحی بینی نیمه فانتزی انجام می دهند.

 

 

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

درباره جراح بینی اصفهان

اینجانب مهدی قدیری متولد 1344 در سال 1362 در رشته پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و فارغ التحصیل سال 1370 می باشم و پس از گذراندن دوران طرح و سربازی در سال1373 در رشته گوش و حلق و بینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شدم و سال 1377بعنوان نفراول دانشگاه در این رشته فارغ التحصیل شدم و بورد تخصصی خود را دریافت نمودم.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × 3 =