انحراف و کجی بینی ، بر اثر آسیب به ساختار بینی به وجود می آید که گاهی علت این ضربه ها و آسیب های وارد شده به بینی می تواند بر اثر زایمان یا در دوران کودکی باشد که باعث انجام عمل جراحی بینی در شخص می شود. یکی از روش های موقت برای پنهان کردن کجی بینی ، استفاده از کرم های آرایشی و به کار بردن رنگ های تیره و روشن در صورت می باشد که هر مقدار هم که این کار را با مهارت انجام دهید ، تغییر اساسی در مشکل بینی شما به وجود نمی آورد و روش دائمی برای درمان کجی بینی ، انجام جراحی بینی کج است. برای جراحی بینی کج می توانید به دکتر مهدی قدیری ، بهترین جراح بینی اصفهان مراجعه کنید.

 

جراحی بینی کج _ دکتر مهدی قدیری

 

علائم بینی کج

 • خشک شدن دهان
 • ناراحتی مجاری تحتانی تنفسی
 • سردرد
 • خونریزی
 • خرخر شبانه
 • سینوزیت

سپتورینوپلاستی

کجی بینی یک عمل زیبایی محسوب می شود و انحراف آن در ظاهر بینی قابل مشاهده است که معمولا همراه با انحراف تیغه میانی بینی می باشد.

در این  جراحی زیبایی بینی که نام آن سپتورینوپلاستی است ، علاوه بر اصلاح مشکلات تنفسی فرد شکل ظاهری بینی نیز از حالت منحرف و کج اصلاح می شود.

نکات مهم در مورد عمل سپتورینوپلاستی

در مورد این عمل ها باید گفت که هرچه ظاهر بینی فرد کج تر باشد ، امکان وجود مختصری غیرقرینگی در بینی پس از عمل وجود دارد.

در برخی از افراد کج شدن بینی بر اثر ضربه یا کجی نوک بینی ممکن است با یک بار عمل اصلاح نشود و به عمل دوم نیاز باشد.

پس از جراحی بینی ، داروهای تجویز شده توسط بهترین جراح بینی در اصفهان را به طور کامل مصرف نمایید.

کبودی و تورم پس از عمل موقتی بوده و پس از چند روز به مرور زمان محو می شود ، برای تسریع در روند کاهش کبودی بهتر است از کمپرس یخ استفاده نمایید.

بیمار قادر به انجام فعالیت های عادی و سبک پس از انجام جراحی بینی می باشد.

انجام ورزش ها و فعالیت های بدنی شدید می تواند خطر خونریزی یا جمع شدن خون در داخل تیغه میانی را افزایش دهد که می تواند منجر به یک عمل جراحی دیگر شود.

 

جراحی بینی کج _ دکتر قدیری

 

چگونگی جراحی بینی کج

مدت زمان عمل کج بودن بینی ، حدودا دو الی سه ساعت می باشد و به وسیله بی هوشی عمومی انجام می شود.

در این روش با ایجاد یک شکاف باریک درون بینی ، مخاط بینی بالا کشیده شده و هر چیزی را که باعث انسداد مسیر عبور هوا می شود ، جراح بینی برداشته یا جا به جا می نماید.

درمان کجی بینی بعد از عمل بینی

شنیده یا دیده شده است که برخی از افراد نتیجه دلخواه خود را از جراحی بینی کسب نکرده اند و پس از جراحی بینی دچار نارضایتی از فرم بینی شده اند.

اغلب این افراد شخص نامناسبی را برای جراحی بینی انتخاب کرده اند و عدم مهارت فرد باعث شده است تا بینی به خوبی جراحی نشود و فرم بینی زیبا نباشد .

یکی از نارضایتی های شایع پس از جراحی بینی ، کج بودن نوک بینی است.

برای رفع کج بودن فرم بینی پس از جراحی بینی نیاز است تا بیماران جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه انجام دهند .

در جراحی بینی ترمیمی ، فرم بینی و کج بودن آن به طور کامل اصلاح می شود.

 

جراحی بینی کج _ دکتر قدیری

 

جراح بینی کج

هدف از انجام جراحی بینی کج بهبود ظاهر بینی است و مهترین هدف صاف کردن ساختار بینی و افزایش زیبایی فرد است.

به همین دلیل برای انجام جراحی بینی کج حتماً یک جراح زیبایی بینی خوب را انتخاب کنید.

اگر یک فرد نامناسب را انتخاب کنید به علت عدم مهارت دچار نارضایتی از فرم بینی خواهید شد ، چه بسا که امکان دارد کج بودن بینی به طور کامل اصلاح نشود.

کج بودن بینی پس از جراحی بینی کج باعث می شود تا افراد به جراحی ترمیمی بینی روی آورند که به نسبت جراحی اولیه بینی پیچیده تر است و هزینه بیشتری نیز دارد.

تفاوت بین جراحی بینی کج و جراحی انحراف بینی

جراحی بینی کج و جراحی انحراف بینی دو مفهوم متفاوت هستند که هرکدام دلایل و شرایط خاص خود را دارند. سوالی که برای بسیاری پیش می آید تفاوت بین جراحی بینی کج و جراحی انحراف بینی است. در زیر به تفاوت های اصلی بین این دو نوع جراحی می ‌پردازیم:

جراحی بینی کج یا رینوپلاستی کج به منظور تصحیح و ترمیم انحرافات یا ناهمواری ‌های ناشی از ترکیب و شکل نامناسب استخوان و بافت‌ های نرم بینی انجام می‌ شود. این نوع جراحی معمولاً به منظور ایجاد تناسب و هماهنگی در ابعاد و شکل بینی با سایر ویژگی ‌های صورت انجام می ‌شود.

جراحی انحراف بینی یا سپتوپلاستی ، به منظور تصحیح و ترمیم سپتوم بینی انجام می‌ شود که ممکن است به دلیل انحراف یا ضخیم شدن آن ، باعث مشکلاتی مانند مشکلات تنفسی ، سردردهای مزمن و انحراف‌ های بینی شود. این جراحی به تنهایی به منظور تصحیح انحراف بینی انجام می ‌شود و در بسیاری از موارد ، همراه با جراحی بینی کج نیز انجام می ‌شود.

بنابراین همانطور که اشاره شد ، هدف اصلی جراحی بینی کج ، بهبود شکل و ظاهر بینی و ایجاد تناسب و هماهنگی با سایر ویژگی‌ های چهره است ، در حالی که هدف اصلی جراحی انحراف بینی ، بهبود تنفس و رفع مشکلات تنفسی ناشی از انحراف سپتوم بینی است.

در جراحی بینی کج ، معمولاً ترمیم و تصحیح بافت‌ های نرم بینی و استخوان بینی انجام می ‌شود ، در حالی که در جراحی انحراف بینی ، ترمیم و تصحیح سپتوم بینی صورت می ‌گیرد.
در صورتی که علائم اصلی مانند انحراف بینی ، ضخیم شدن سپتوم بینی و مشکلات تنفسی بیشتر بوده باشد ، جراحی انحراف بینی ممکن است مناسب‌ تر باشد. اما اگر اصلی ‌ترین مشکلات شکل و ظاهر بینی باشد ، جراحی بینی کج ممکن است بهترین گزینه باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی کج

برخی افراد گمان می کنند که تنها عامل موثر در رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده از جراحی بینی ، بالا بودن میزان مهارت و تجربه جراح می باشد ، در صورتی که چنین نیست. رعایت نکات و دستورالعمل هایی که در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم نیز تاثیر بسیار زیادی بر مطلوب بودن نتایج به دست آمده از جراحی بینی دارند.

 

 

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی کج عبارتنداز:

 • فرد در صورت نداشتن مشکل خاص و با صلاحدید پزشک همان روز و بعد از به دست آوردن هوشیاری خود از بیمارستان ترخیص می گردد.
 • ۲۴ ساعت ابتدایی را به طور مطلق استراحت نموده و بیش از این مدت زمان را به استراحت مطلق اختصاص ندهید ، زیرا عدم تحرک موجب لخته شدن خون در پاهای تان شده یا ممکن است موجب بروز بیماری یبوست در شما شود.
 • در روزهای ابتدایی فقط غذاهای آبکی و نرم همچون سوپ و فرنی میل کرده و از مصرف موادغذایی و میوه جات سفت بپرهیزید.
 • توصیه دکتر مهدی قدیری ، جراح بینی اصفهان به بیماران این است که طی روزهای اولیه اقدام به مصرف غذاهای حاوی ادویه و نمک زیاد نکنند.
 • به هیچ عنوان طی ۲ ماه ابتدایی اقدام به مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات که موجب تشدید تورم بینی تان شده و روند بهبودی تان را کند می نمایند نکنید.
 • تا زمان حاصل شدن بهبود نسبی سرتان را پایین نیانداخته و اقدام به انجام فعالیت های سنگین نکنید.
 • فقط به حالت طاقباز و به پشت بخوابید و برای جلوگیری از غلت زدن های ناخواسته حین خواب در اطراف تان چند بالشت قرار دهید.
 • استفاده از چسب بینی را پشت گوش نیاندازید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را سروقت و به طور کامل مصرف نمایید.
 • غذاهای حاوی فیبر فراوان را به میزان زیاد در رژیم غذایی خود بگنجانید و غیره.

هزینه جراحی کجی بینی در اصفهان

هزینه عمل کجی بینی به علت آن که نوعی عمل زیبایی می باشد ، توسط بیمه پرداخت نمی شود ، ولی جراحی انحراف بینی یک عمل درمانی محسوب شده و هزینه آن توسط بیمه قابل پرداخت است.

 

 

اگر تمایل دارید جراحی بینی کج را با موفقیت پشت سر بگذارید و به ی بینی ایده آل دست پیدا کنید بایستی در انتخاب جراح بینی دقت فرمایید. دکتر مهدی قدیری ، متخصص گوش و حلق و بینی در اصفهان ، با توجه به سابقه درخشان خویش در این زمینه ، مطمئناً نتایج مثبتی را از عمل بینی کج به ارمغان می آورد.

درباره drghadiri2

Call Now Button