امروزه جراحی بینی در اصفهان در میان آقایان و بانوان طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. جراحی زیبایی بينی یا رینوپلاستی به منظور بر طرف کردن ایرادات موجود در بینی با حفظ عملکرد آن انجام می شود. افرادی که عمل زیبایی بینی انجام می دهند، باید دید واقع بینانه ای نسبت به این جراحی داشته باشند، در این مقاله با دکتر مهدی قدیری ، بهترین جراح بینی اصفهان ، همراه باشید تا اطلاعات مفیدی درباره جراحی زیبایی بینی به دست آورید.

 

جراحی بینی در اصفهان - دکتر قدیری

 

انواع مدل های جراحی بینی

مدل طبیعی

به دلیل اینکه در این فرم از بینی ، اطرافیان متوجه انجام جراحی بینی در فرد نمی شوند ، بعضی از داوطلبان تمایل دارند پس از انجام این پروسیجر ، فرم بینی شان طبیعی بوده و به راحتی تشخیص داده نشود که تحت عمل زیبایی قرار گرفته است. اغلب مراجعه کنندگان این مدل از جراحی زیبایی بینی ، آقایان هستند به دلیل آن که چهره مردانه آن ها با رفع مشکلات بینی شان حفظ شود.

مدل فانتزی

در صورتی که بینی دارای مشخصات ظاهری همچون نوک سربالا ، قوس بینی و کوچک شدن سایز آن بیش از حد طبیعی بود آن مدل ، فانتزی و یا عروسکی نامیده می شود. بیشتر داوطلبان مدل بینی فانتزی بانوان می باشند.

مدل نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیب دو مدل قبلی می باشد. به طوری که در مدل نیمه فانتزی ، قوس کمی روی بینی افراد وجود دارد و قوس به وجود آمده از بینی فانتزی کمتر و از طبیعی بیشتر می باشد. مدل بینی علاوه بر تناسب داشتن با اجزای دیگر صورت ، می بایست مطابق با استانداردها و معیارهای زیبایی باشد. فرم های گفته شده نسبت به ساختار بینی و تناسب اجزای چهره برگزیده می شود. از این رو بهتر است بیمار خواسته خود را در جلسه مشاوره به جراح بگوید تا در صورت کاندید مناسب بودن ، تحت جراحی بینی به مدل مورد نظر قرار گیرد. با انتخاب یک پزشک خوب و ایده آل ، از فرم بینی مناسب خود راضی باشید.

چه کسانی برای جراحی بینی در اصفهان اقدام می کنند ؟

 • کسانی که بینی بزرگی دارند.
 • کسانی که بر روی بینی شان برآمدگی یا قوز وجود دارد.
 • کسانی که نوک بینی پهنی دارند.
 • کسانی که سوراخ بینی شان بزرگ می باشد.
 • کسانی که بینی شان شکسته شده یا کج می باشد.
 • کسانی که پولیپ بینی دارند.
 • کسانی که می خواهند زاویه بینی نسبت به لب بالا تغییر کند.
 • کسانی که نوک بینی شان افتاده است.

تکنیک های عمل بینی در اصفهان

جراحی بینی یا رینوپلاستی در اصفهان با دکتر مهدی قدیری به دو روش باز و بسته انجام می شود.

عمل بینی به روش باز

در این روش پزشک با ایجاد یک برش کوچک بر روی کلوملا و جدا کردن پوست از اسکلت بینی، تغییرات مورد نیاز را اعمال می کند. از این روش جراحی بينی امروزه اکثر جراحان بینی استفاده می کنند، زیرا جراح بینی خوب در اصفهان ، دید بیشتری برای اعمال تغییرات دارد. این روش جراحی برای رفع پیچیدگی های دشوار مناسب می باشد. در این روش قرار دادن گرافت های غضروفی یا پروتز آسان تر می باشد.

عمل بینی به روش بسته

در این روش جراحی بینی در اصفهان هیچ برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود. در جراحي بيني بسته به اندازه کمی پوست از بینی جدا می شود و توسط دستگاه های مخصوصی برای اعمال تغییرات بالا نگه داشته می شود.

 

جراحی بینی - دکتر قدیری

انواع بینی

افرادی که برای جراحی بینی در اصفهان مراجعه می کنند، دارای بینی استخوانی یا بینی گوشتی هستند. بینی استخوانی پوست نازکی دارد و استخوان بینی غضروف محکم می باشد ، این نوع بینی برای افرادی که متقاضی جراحي بيني فانتزی یا عروسکی هستند، مناسب می باشد. بینی گوشتی بر خلاف بینی استخوانی ، دارای پوست ضخیم و استخوان ضعیف می باشد و برای رینوپلاستی طبیعی مناسب تر است . دقت داشته باشید که نوع بینی بر روی نتیجه حاصل از عمل زیبایی بینی تاثیرگذار است .

پروسه مرحله به مرحله عمل زیبایی بینی

بیهوشی: بسیاری از فرآیند های جراحی با استفاده از ماده بیهوشی انجام خواهد شد. بیهوشی و بکارگیری از آن در رینوپلاستی در واقع کمک می کند تا با بیهوش شدن زیبا جو جراح بینی بتواند تغییرات لازم را با تمرکز و دقت کافی بدون بروز هیچ گونه مشکلی ایجاد کند.

برش بینی: در جلسات مشاوره و پس از انجام بررسی های لازم ، با توجه به میزان مشکلات موجود و نوع بینی گوشتی و استخوانی افراد ، تکنیک باز یا بسته با توجه به نظر جراح رینوپلاستی حاذق انتخاب خواهد شد ، که نحوه ایجاد برش در هر یک از این تکنیک ها متفاوت می باشد.

تغییر ساختار بینی: پس از اعمال برش های لازم ، در ابتدا جراح هر نوع عارضه مرتبط با مشکلات تنفسی را به طور کامل بر طرف می کند ، سپس با در نظر گرفتن خواسته های زیبا جو و نیاز به اصلاحات ظاهر بینی مقدار مورد نیازی از استخوان و پوست بینی افراد دستخوش تغییرات می شود. در این مرحله پزشک توجه کافی به دیگر اعضای صورت و میزان زاویه ان ها با بینی خواهد داشت ، تا هارمونی خاص و زیبایی را در چهره زیبا جویان ایجاد کند.

بخیه و پانسمان بینی: پس از اتمام اعمال تغییرات و اصلاحات لازم ، پوست بینی به حالت اولیه خود باز می گردد ، تمامی برش های داخلی با استفاده از بخیه های جذبی و برش های خارجی با بکارگیری از بخیه های کشیدنی بسته خواهند شد. در این مرحله جراح به منظور حفظ ساختار جدید بینی افراد از ابزار هایی همچون تامپون ، اسپلینت و گچ استفاده خواهد کرد ، که با گذشت هفت الی ده روز در مواقع مراجعه به پزشک جهت کشیدن بخیه ها این ابزار ها نیز از روی بینی و داخل بینی برداشته خواهند شد.

 

انواع تکنیک ها برای کوچک کردن بینی بزرگ

جراح زیبایی با توجه به کوچک یا بزرگ بودن بینی تکنیک مناسب را برمی گزیند. وی از انواع تکنیک ها برای کوچک کردن بینی بزرگ بهره می برد.

 •  استئوتومی بینی

این تکنیک با دو الگوی میانی و جانبی قابل اجرا می باشد. در برخی موارد هر دو الگو برای دستیابی به یک ظاهر زیبا در پل بینی، مورد استفاده قرار می گیرند.
در این روند، با نزدیک تر کردن بخش هایی از بینی به یکدیگر، ساختار بینی نازک تری خلق می شود. علت دردناک بودن این جراحی، ایجاد شکستگی های کوچک ویژه، در استخوان های بینی است. این جراحی تنها باید به دست یک جراح ماهر انجام شود.

 • باریک کردن نوک بینی بزرگ

یکی از ویژگی های بینی های بزرگ، نوک برجسته آن می باشد. جراحی بینی در اصفهان ، می تواند به شکلی موفقیت آمیز، نوک پهن و بزرگ و اصطلاحاً گوشتالوی بینی را درمان کرده و پره های پهن بینی را که اغلب در این نوع بینی ها رایج هستند، باریک نماید. با باریک شدن نوک و پره های بینی، شکل بینی بهبود می یابد. گاهی در برخی انواع خاص بینی به منظور خلق شکل بهتر در این اندام، مانورهایی مورد نیاز است که بنا به صلاحدید پزشک در طول روند جراحی اجرا می شود.

 • روند غیر عمل زیبایی بینی

شاید تاکنون نام جراحی بینی مایع به گوشتان خورده باشد. این عبارت به روند غیر عمل بینی مربوط می شود که در آن یک فیلر که معمولاً هیالورونیک اسید می باشد، در طول روند به بینی تزریق می شود. این تکنیک در تغییر شکل ظاهری بینی شما بسیار مفید است. ولی از آنجایی که در تزریق فیلر ها چیزی از بینی شما کاسته نمی شود، اغلب گزینه مطلوبی در بینی های گوشتی که به کوچک شدن نیاز دارند، محسوب نمی شوند.

 

جراحی بینی - دکتر مهدی قدیری

 

ریکاوری بعد از عمل زیبایی بینی 

ریکاوری بعد از جراحی بینی بزرگ در افراد مختلف بر حسب روند های انجام شده برای درمان مشکلات بینی، متفاوت می باشد. به منظور اطمینان از بهبود صحیح بینی، اغلب بر روی آن گچ گذاشته می شود. در بسیاری موارد، این گچ در کمتر از یک هفته برداشته می شود. گاهی برخی ورزش ها بر روی بینی، برای سپری شدن بهتر این دوره، توسط جراح تجویز می شود. استخوان های دستکاری شده در بینی برای بهبود به حدوداً ۸ هفته زمان نیاز دارند. دنبال کردن دقیق دستورالعمل ها و اجتناب از رفتارهایی که باعث فشار آمدن به بینی می شوند، در طول این دوره از اهمیت به سزایی برخوردارند.

 کاربرد اسپلینت پس از جراحی بینی

بعد از اعمال تغییرات و پایان جراحی بینی ، پزشک به منظور حفظ ساختار و فرم جدید بینی فرد ، اسپلینت استفاده می کند. با بکارگیری اسپلینت کمک شایانی به حفظ بینی تازه جراحی شده می شود. همچنین استفاده از این ابزار در جلوگیری از هماتوم و حفظ فاصله میان استخوان و پوست بسیار مفید می باشد.

جراحی ترمیمی بینی

در واقع زمانی که بیمار از نتیجه جراحی بینی در اصفهان راضی نیست و دچار عوارض جانبی شده ، برای رفع این مشکلات مجبور می شود که جراحي بيني ترمیمی انجام دهد. به طور کلی یکسال زمان می برد تا بافت بینی که بر اثر جراحي بيني اولیه آسیب دیده ، ترمیم گردد و تورم بینی نیز فروکش کند. بنابراین در صورتی که ایردات بینی زیاد بوده و نیاز به انجام جراحی ترمیمی باشد، باید حداقل یک سال پس از جراحی اولیه اقدام به انجام این عمل نمود. البته در برخی موارد ممکن است ایرادات بینی بسیار جزئی بوده و ترمیم بینی بعد از شش ماه و به صورت سرپایی در مطب و تحت بی حسی موضعی صورت گیرد.

تفاوت جراحی بینی زنان و مردان

یکی از تفاوت های موجود در جراحی بینی زنان و مردان برجستگی موجود در پل بینی ، وجود پوست ضخیم ، بلندتر بودن عرض و طول بینی آقایان نسبت به خانم ها می باشد . به دلیل وجود ویژگی ذاتی چهره در آقایان داشتن قوس در بینی و ظریف بودن بینی برای آن ها مناسب نیست. در مقابل از ویژگی های بینی زنانه می توان به کوچک بودن چهره آن ها ، کوتاه بودن طول بینی ، زاویه بین لب فوقانی و بینی و موارد دیگر اشاره کرد که نسبت به آقایان ظریف تر می باشد. معمولاٌ بانوانی که کوتاه قامت هستند بینی های نوک بالا و ظریف را در مقابل بینی آقایان انتخاب می کنند. البته باید گفت که وجود بینی باریک تر در خانم ها نمی تواند دلیلی بر زیبایی بیشتر آن ها باشد. از این رو مرز میان زیبایی و افراطی بودن آن ، می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. بهترین جراح بینی که با اصول و علم زیبایی شناسی آشنایی کامل داشته باشد باید با وجدان کاری ، هر آنچه که به سلامت بیمارن آسیبی نمی زند انجام دهد. از این رو باید گفت که تجویز نسخه مشابه برای آقایان و خانم ها باید کاملاً متفاوت باشد ، چرا که جراحی بینی توسط پزشکی حاذق باید بر اساس تفاوت های پایه ای و اساسی بین این دو گروه انجام شود. گرچه مراحل جراحی بینی در هر دو گروه یکسان است اما آنالیز و تحلیل بینی برای رینوپلاستی در بانوان باید به شکلی باشد که موجب تغییر در خصوصیات چهره زنانه نشود و از همه مهم تر تناسب بینی را با دیگر اجزای صورت حفظ کند. در کل باید گفت جراحی بینی زنانه نسبت به مردانه ، از ظرافت خاصی برخوردار است زیرا آناتومی چهره خانم ها کاملا با آقایان متفاوت می باشد. در مقابل ، آقایان نیز نباید بینی خود را بیش از اندازه کوچک و یا به شکل عروسکی جراحی کنند زیرا از جذابیت مردانه آن ها کاسته می شود.

مواردی که در جراحی ترمیمی بینی اصلاح خواهد شد عبارتند از :

 • ایرادات باقی مانده از جراحي بيني اولیه مانند قوز ، انحراف و غیره
 • ایرادات پدید آمده بر اثر جراحي بيني اولیه همچون مشکلات تنفسی
 • بیش از حد کوچک شدن بینی
 • بیش از حد سربالا بودن نوک بینی
 • و غیره

از آنجایی که جراحی بینی در اصفهان به تنهایی از عمل های پیچیده محسوب می شود، با تکرار مجدد آن پیچیده تر نیز خواهد شد. به همین دلیل هزینه جراحي بيني ترمیمی از جراحي بيني اولیه بیشتر خواهد بود.

 

 

نتیجه جراحی بینی در اصفهان

با توجه به سلیقه بیمار و نوع بینی او، فرم بینی به دو حالت طبیعی یا فانتزی جراحی می شود. در عمل طبیعی بینی ، هیچ قوسی در بینی ایجاد نشده و در صورت ایجاد، قوس آن بسیار خفیف خواهد بود. در این فرم از بینی ، زاویه بین لب بالا و نوک بینی ۹۰ درجه است. در جراحی بینی فانتزی ، در بینی قوس ایجاد شده و زاویه بین لب بالا و نوک بینی ۱۰۵ درجه خواهد بود. عمل بینی طبیعی بر روی هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی قابل انجام است ولی عمل فانتزی بینی فقط بر روی بینی های استخوانی قابل انجام بوده وبر روی بینی های گوشتی ، به دلیل اینکه نمی توان آن ها را خیلی کوچک کرده یا نوک شان را بالا برد، قابل انجام نمی باشد. بینی نیمه فانتزی حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی را داراست. افرادی که خواستار طبیعی شدن بینی خود نیستند و در عین حال به شدت قوس بینی فانتزی نیز علاقمند نمی باشند ، اقدام به رینوپلاستی بینی نیمه فانتزی می کنند.

 

جراحی بینی - دکتر قدیری

 

نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب در اصفهان

انتخاب یک دکتر بینی خوب در اصفهان بر دستیابی به بهترین نتیجه از جراحی زیبایی بینی و کاهش احتمال بروز عوارض ناشی از جراحی بینی در اصفهان تاثیر مستقیم دارد.

 • برای انتخاب یک دکتر متخصص گوش و حلق و بینی خوب در اصفهان می بایست از دوستان خود سوال کرده یا در گوگل به جستجو بپردازید.
 • از اسامی جراحان بینی یک لیست تهیه نمایید.
 • در مورد سوابق جراحان بینی و تحصیلات آن ها تحقیق کنید.
 • نمونه کار آن ها را در سایت یا اینستاگرام شان بینید.

نمونه عمل زیبایی بینی دکتر مهدی قدیری در اصفهان

 

ویژگی های بهترین دکتر عمل بینی اصفهان

 1. یک جراح خوب می تواند از انجام انواع جراحی زیبایی بینی نتایج خوب و مطلوبی کسب کند.
 2. یک پزشک خوب سلامت و رضایت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد و علاوه بر ظاهر بینی به تنفس بیمار نیز توجه خواهد کرد.
 3. دکتر زیبایی با تسلط به علم ریاضی و زیبایی شناسی ، تناسبات لازم را میان بینی و سایر اجزای صورت ایجاد می کند.
 4. ایشان قادر هستند با برخورداری از خلاقیت ، به صورت حدودی بیمار را از نتیجه جراحي بيني آگاه سازد.
 5. به طور کلی جراحان بینی موظف هستند بیمار را از اقدامات و مراقبت های قبل و بعد از جراحي بيني آگاه نمایند.
 6. جراح با صبر و شکیبایی به تمام سوالات و مشکلات بیمار پاسخ داده و سعی بر جلب اعتماد بیمار می نماید.
 7. در مواردی که بیمار انتظار معقولی از جراحی بینی در اصفهان ندارد ، برای متقاعد ساختن وی تلاش می کند و در صورتی که فرد بر خواسته خود پافشاری کرد، از جراحی کردن وی بپرهیزد.

اقدامات قبل از رینوپلاستی به شرح ذیل می باشد :

 • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی در اصفهان انتخاب یک دکتر بینی مجرب و با سابقه می باشد.
 • پزشک باید اصول ریاضی را بداند و به علم زیبایی شناختی آگاه باشد.
 • پس از انتخاب جراح زیبایی بینی ، یک جلسه مشاوره با او داشته باشید.
 • آزمایشاتی مورد نیاز برای عمل بینی در اصفهان را انجام دهید.
 • از تمامی جهات بینی خود فتوگرافی تهیه کنید.
 • در صورتی که بیماری خاصی دارید دارو استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • دو هفته پیش از جراحی بينی از استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 • دو هفته پیش از جراحی بینی در اصفهان از مصرف داروهای همچون وارفامین و آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود، خودداری کنید.
 • آقایان پیش از مراجعه برای جراحي بيني ریش و سبیل خود را اصلاح کنند.
 • بانوان بدون آرایش برای عمل بینی مراجعه کنند.
 • هشت ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید و کاملا ناشتا برای عمل رینوپلاستی مراجعه کنید.
 • حتما در روز عمل زیبایی بینی در اصفهان با دکتر مهدی قدیری یک همراه با خود داشته باشید.

آزمایش های قبل از جراحی بینی

پس از آن که تصمیم فرد به انجام جراحی زیبایی بینی قطعی شد لازم است اقدامات متعددی به انجام برسد تا نتیجه ای مطلوب کسب گردد. انتخاب جراح بینی با تجربه در صدر این اقدامات جای گرفته است. با تحقیق و پرس و جو و همچنین مراجعه به مطب دکتر مورد نظر می توانید در تصمیم خود مصمم تر شوید. در جلسه ویزیت با پزشک، از سوابق بیماری ها و جراحی های پیشین شما سوال می شود تا میزان سلامت شما زیر نظر گرفته شود. در ادامه این نشست با تجویز یک سری آزمایش و عکس برداری، دکتر سطح سلامت شما بررسی می نماید اما این آزمایشات در هنگام عمل بینی در اصفهان شامل چه مواردی می شوند؟ درادامه توضیح مختصری در این رابطه آورده ایم:

 • آزمایش خون پیش از عمل بینی مولفه های حیاتی خون شما را مورد سنجش قرار می دهد. در این آزمایش، میزان هموگلوبین های خون شما، ابتلا به ناهنجاری های خونی، انعقاد خون، قند خون ، بیماری های عفونی و غیره بررسی می شوند.
 • در افراد بالای رده سنی ۴۰ سال، لازم است قلب مورد آزمایش قرار بگیرد. با گرفتن یک نوار قلب، نامنظمی های احتمالی تپش قلب بیمار به تشخیص می رسد. در این گروه عکسی از قفسه سینه با هدف میزان سلامت ریه نیز گرفته می شود تا تنفس وی در حین بیهوشی تحت کنترل قرار بگیرد.
 • عکس از صورت فرد با کمک تصویر برداری پیش رفته سی تی اسکن؛ نمایی کلی از محل قرارگیری استخوان میانی دماغ را به نمایش در می آورد. در این تصویر انحراف و گرفتگی های مجرای تنفس نیز قابل مشاهده هستند. با این عکس می توان برای فرم نهایی دماغ برنامه ریزی نمود.
 • در صورت متاهل بودن خانم متقاضی عمل بینی، انجام تست بارداری نیز از سوی دکتر تاکید می شود چرا که بیهوشی بر جنین تاثیرات سو گذاشته و می تواند عوارضی جبران ناپذیر در پی داشته باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی که بیمار بهتر است رعایت کند به شرح ذیل می باشد:

 1. بیمار بعد از جراحی زیبایی بینی از برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس سرد استفاده کند.
 2. فرد تغذیه بعد از جراحی بینی را رعایت کند و از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد، اجتناب کند.
 3. فرد پس از عمل بینی در اصفهان هنگام دراز کشیدن و استراحت زیر سر خود دو بالشت قرار دهد.
 4. داروهایی را که پزشک برای شما تجویز کرده است، راس ساعت استفاده کنید.
 5. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد، خودداری کنید.
 6. تا دو هفته بعد از جراحی پلاستیک بینی از سیگار، قلیان و الکل استفاده نکنید.
 7. از فین کردن خودداری کنید.
 8. با دهان باز عطسه کنید.
 9. برای برداشتن گچ بینی حتما به دکتر متخصص مراجعه کنید و تا چند هفته زدن چسب را به او بسپارید.
 10. تا یک ماه از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.
 11. از رفتن به حمام، استخر و سونا بپرهیزید.
 12. تا دو ماه بیمار از زدن عینک خودداری کند و در صورت لزوم از لنز استفاده کند.
 13. تا دو هفته از بعد از جراحی رینوپلاستی از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کند.
 14. از دست زدن و خاراندن بینی خودداری کنید.
 15. با مسواک نرم مسواک بزنید.
 16. مراقب باشید گچ بینی خیس نشود.
 17. در صورتی که درد زیادی داشتید می توانید از مسکن استفاده کنید.
 18. برای این که از جراحی زیبایی بینی در اصفهان نتیجه مورد انتظارتان را به دست آورید بهتر است موارد فوق را رعایت کنید.

 

جراحی بینی - دکتر قدیری

 

هزینه جراحی بینی در اصفهان چقدر می باشد ؟

در حقیقت باید بدانید که هر فرد به دلیل این که آناتومی چهره و فرم صورت مختص به خود را دارد ، جراحی بینی تحت اهداف مختلفی برای او انجام می شود . از همین رو ممکن است فردی جراحی را تنها برای رفع ایرادات ظاهری و شخص دیگر آن را برای درمان مشکلات بینی انجام داده باشد . به همین دلیل هزینه جراحی بینی در اصفهان ارتباط مستقیمی با هدف مراجعه کننده دارد . موارد دیگری نظیر :

مدت زمان پروسیجر : در نظر داشته باشید در صورتی که پزشک در انجام پروسیجر ، به درمان هم زمان پولیپ ، انحراف و یا کجی بینی بپردازد ، زمان و پیجیدگی جراحی بیشتر خواهد بود که این عوامل می تواند در افزایش هزینه جراحی نقش بسزایی داشته باشد .

تکنیک جراحی بینی : جراحی بینی با دو تکنیک باز و یا بسته انجام می شود که در روش باز بیمار بستری شده و در روش بسته فرد بلافاصله به منزل بازمی گردد . در نتیجه در تکنیک باز هزینه های بیمارستان و بستری بر سایر هزینه های جراحی نیز اضافه خواهد شد.

دارو بیهوشی تزریق شده : جراح بینی می تواند بیمار را با روش های مختلفی برای انجام پروسیجر آماده سازد که یکی از این روش ها بیهوشی عمومی و دیگری بیحسی موضعی می باشد . حال در صورتی که تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرید ، متخصص بیهوشی در زمان پروسیجر ، مشغول چک کردن علائم حیاتی بیمار خواهد بود که خود این عامل ، بر هزینه های پروسیجر اضافه می کند  .

در پایان نیز در نظر داشته باشید که تمام هزینه های مربوط به انجام آزمایشات قبل و دارو های بعد از جراحی بینی نیز باید در برآورد هزینه ها توسط بیمار محاسبه شود ؛ زیرا بیمه هیچ گونه مسئولیتی در پرداخت آن ها نخواهد داشت .

 

نمونه کارهای جراحی زیبایی بینی دکتر مهدی قدیری 

 

 

فاصله بین جراحی بینی و ارتودنسی دندان باید چقدر باشد ؟

توصیه می شود در صورتی که قصد دارید تا ارتودنسی و عمل زیبایی بینی انجام دهید. ابتدا دندان های خود را ارتودنسی کرده و بعد از پایان دوره درمان ، برای انجام عمل بینی در اصفهان اقدام نمایید. در صورتی که برای انجام این عمل عجله دارید ، بهتر است ابتدا با متخصص ارتودنسی و جراح بینی مشورت داشته باشید و در صورت صلاحدید هر دو پزشک خود را برای عمل آماده کنید. دقت داشته باشید در مواردی که ارتودنسی پیش از عمل انجام شود ، محدودیت هایی در پروسه درمان ارتودنسی ایجاد خواهد شد ؛ چرا که ممکن است در هنگام تنظیم کردن براکت ها فشارهایی به بینی و صورت وارد شود که در نتیجه جراحی بینی در اصفهان نیز تاثیرگذار خواهد بود. در مواردی که چند سال از عمل رینوپلاستی شما گذشته باشد ، انجام ارتودنسی دندان ها نیز مانعی ندارد.

چه زمان بعد از عمل بینی می توان به حمام رفت ؟

بهتر است تا زمانی که اسپلینت روی بینی شما قرار دارد صبور باشید و از حمام کردن خودداری نمایید. در صورت لزوم نیز می توانید از گردن به پایین حمام کنید.

آیا کشیدن تامپون بعد از عمل درد دارد ؟

از تامپون یا فیلتر بینی به منظور کنترل خونریزی و جلوگیری از بسته شدن مجار استفاده می شود. امروزه از تامپون های پنبه ای با طول کوتاه استفاده می شود به همین دلیل بیمار در هنگام خارج کردن تامپون از بینی دردی را احساس نخواهد کرد.

تورم بینی چه موقع از بین می رود ؟

در هفته های اول بعد از جراحی بینی در اصفهان ، بینی دارای تورم بسیار شدیدی است. به مرور از حجم تورم بینی کاسته خواهد شد. زمانی که شروع به چسب زدن به بینی می کنید ، ورم بینی تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. همچنین رعایت برخی نکات و دستورالعمل ها می تواند به کمتر شدن تورم بینی کمک کند.

 

 

بهترین سن عمل بینی

به دلیل اینکه انجام جراحی زیبایی بینی در سنین بالا هیچ گونه محدودیتی را با خود به همراه ندارد ، متقاضیان می توانند تا تکامل روند رشد صورت خود از انجام این پروسیجر دست نگه دارند. با رشد استخوان و غضروف های بینی در سنین پایین و نوجوانی احتمال تغییر در فرم بینی بسیار است و از این رو اگر بعد از گذراندن سنین بلوغ عمل زیبایی بینی را انجام دهید ، تغییر ایجاد شده همیشگی است. به همین جهت باید بگوییم که این سن معمولا در بانوان ۱۶ و در آقایان ۱۷ سال به بعد است که تغییر و رشد بینی تکمیل شده است. همچنین باید گفت که در سنین بالا نیز به دلیل اینکه ، پوست شرایط الاستیک خود را از دست داده بهتر است که این فرایند زیایی انجام نشود.

جراحی بینی گوشتی

اشخاصی که با بینی گوشتی ، قصد رینوپلاستی دارند حتما می بایست به بهترین جراح بینی مراجعه کنند تا از نتیجه ایده آلی برخوردار شوند. یکی از موارد دیگر این است که اشخاص با بینی های گوشتی ، نسبت به عمل بینی دید واقع بینانه ای داشته و توجه ویژه ای به توصیه های پزشک داشته باشند. جراحان بینی معمولا در جراحی بینی گوشتی از متد باز استفاده می کنند ، زیرا در تکنیک باز دسترسی بیشتری به ساختار داخلی بینی و نوک آن می باشد که در صورت نیاز بتوان پیوند غضروف انجام داد. امروزه به جهت اینکه طی جراحی بینی گوشتی ، پیوند غضروف و نازک شدن پوست انجام می شود ، این پروسه زیبایی دیگر قابل برگشت نیست.

جراحی بینی با لیزر

با توجه به اینکه ، امروزه تبلیغات بسیار گسترده ای در جهت رفع ایرادات بینی گوشتی با لیزر و بدون عمل شنیده شده است اما باید گفت با توجه به پیشرفت پزشکی و ورود لیزر در انواع فرایندهای پزشکی با لیزر نمی توان بر اسکلت بینی تغییری ایجاد کرد و تمام این تبلیغات کذب است.

جراحی بینی و بارداری

زنان طی بارداری می بایست از بسیاری موارد مانند رنگ کردن موها ، خوردن بعضی مواد غذایی ، خوابیدن به روی شکم خود و غیره پرهیز کنند. علاوه بر این ، نه تنها رینوپلاستی بلکه انواع جراحی ها نیز برای خانم ها در این بازه زمانی ممنوع می باشد زیرا طی جراحی زیبایی بینی ، بیهوشی و داروهای مسکن بر سلامت جنین تاثیر منفی می گذارد. نکته قابل توجه اینجاست که عمل بینی در صورتی که اختیاری باشد برای داوطلبان ممنوع می باشد اما اگر مادر به هر دلیلی دچار تنگی نفس شدید شد به طوری که سلامت خودش و نوزاد در خطر باشد ، باید به طور اورژانسی تحت عمل قرار گیرد. با توجه به اینکه بدن طی دوران بارداری دچار ورم و ضخیم شدن دیواره های حفره بینی می شود. بعضی از خانم در این زمان به عفونت سینوس ها ، افزایش خلط و حتی انسداد سوراخ های بینی دچار می شوند که این تغییرات باعث ایجاد مشکل در بینی می شود. اگر خانمی قبل از حاملگی می خواهد اقدام به جراحی زیبایی بینی کند باید بداند که این پروسه ، دوره نقاهتی دارد که حتما باید طی شود و این زمان در افراد مختلف نسبت به ضخامت پوستشان متفاوت است. دوره ریکاوری معمولا بین ۱ تا دو ماه به طول می انجامد ، به همین جهت ، بانوانی که قصد انجام این پروسه زیبایی را دارند ، با گذراندن این زمان ، می توانند اقدام به بارداری کنند. حال برخی از اشخاص هستند که بعد از پروسه فرزند آوری می خواهند رینوپلاستی انجام دهند ، از این رو اولا به این مادران عزیز توصیه می کنیم که تا زمانی که به نوزاد خود شیر می دهند اقدام به جراحی زیبایی نکنند ، اما اگر صبور نیستند می توانند از شیر خود ذخیره کنند تا کودکشان بعد از عمل به دلیل ورود مواد بیهوشی در شیر ، از مادر خود تغذیه نکند.

شستشوی بینی بعد از عمل جراحی

یکی از نکاتی که لازم است بیماران بعد از انجام جراحی زیبایی بینی در اصفهان با دکتر قدیری نسبت به آن توجه داشته باشند ، در رابطه با چگونگی تمیز کردن و شستشوی بینی بعد از عمل است. برای این منظور سرم های شستشو و قطره های بینی تجویز خواهد شد. تا زمانی که درون بینی تامپون قرار دارد ، اجازه استفاده از سرم شستشو را ندارید و لازم است در طی این مدت از قطره های بینی برای تمیز کردن بینی خود استفاده نمایید. استفاده از این قطره ها به باز شدن مسیر تنفسی ، مرطوب نگه داشتن محیط بینی کمک کرده و همچنین از بروز عفونت پیشگیری می کند. بعد از ۳ الی ۵ روز که تامپون از بینی شما برداشته می شود ، لازم است برای تمیز کردن بینی از سرم شستشو سالین و یا محلول آب و نمک استفاده نمایید. این سرم ها در داروخانه های سراسر کشور به فروش می رسند. با این وجود در صورت تمایل می توانید خودتان در منزل نیز اقدام به تهیه این محلول کرده و سپس از آن برای تمیز نمودن بینی استفاده کنید. برای این کار به به ازای هر یک لیوان آب جوشیده شده ، یک قاشق چای خوری نمک نیاز دارید. اجازه دهید محلول خنک شده و سپس از آن به کمک سرنگ برای تمیز کردن و شستن بینی استفاده کنید. دقت داشته باشید که نباید برای خروج ترشحات و ضایعات بینی فین کنید ؛ چرا که این کار سبب ایجاد فشار و آسیب به بافت های بینی می شود و عوارض خطرناکی را به دنبال خواهد داشت. تنها لازم است سرنگ را از محلول حاوی آب و نمک پر کرده و با فشار ملایمی به بینی خود وارد کرده و اجازه دهید محلول وارد بینی و سپس از آن خارج شود ، نیازی نیست محلول به درون حلق وارد شود. در انتها پس از هربار شستشو لازم است از پمادهای تجویز شده برای چرب نمودن بینی استفاده نمایید.

درباره drghadiri2

Call Now Button