جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی برای تغییرشکل بینی مانند بزرگ کردن بینی، کوچک کردن بینی، برداشتن قوز بینی، کوچک کردن سوراخ های بینی و رفع مشکلات فرم بینی انجام می شود.

در جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی با استفاره از تکنیک های خاص به استخوان و غضروف دسترسی  پیدا می کند .

 در صورت نیاز پیوند غضروف یا استخوان نیز انجام می گیرد که این پیوند می تواند از بدن خود بیمار یا پرکننده های ترکیبی مصنوعی باشد.

بعد از جراحی بینی ، پوست بینی بر روی ساختار جدید گذاشته می شود و در نهایت آتل در بیرون بینی تا زمانی که بینی به تثبیت فرم جدید برسد گذاشته می شود.

 

 

عمل زیبایی بینی گوشتی

بینی های گوشتی بینی هایی با ضخامت زیاد و غضروف های کم هستند و بینی دارای گوشت بیشتر و عضله ضعیف تری است.

یکی از تکنیک های رایج در جراحی بینی گوشتی به دلیل ضعیف بودن ساختار آن، گرافت گذاری می باشد. گرافت انواع مختلفی دارد ولی پرکابردترین آن اتوگرافت است.

به دلیل اینکه اتوگرافت از بدن خود فرد و معمولاً از دنده یا غضروف گوش گرفته می شود در او حساسیت ایجاد نمی کند. با استفاده از تکنیک گرافت گذاری می توان:

 • به نوک بینی استحکام بخشید.
 • از افتادگی نوک بینی جلوگیری کرد.
 • پهنای بینی را کاهش داد.
 • نوک بینی را بالا کشید.

همچنین از گرافت گذاری در جراحی بینی های کج و پیچ خورده، جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه و جراحی بینی هایی که در اثر ضربه یا بیماری دچار دفرمیتی شده و به شکل زین درآمده اند استفاده می شود.

جراحی زیبایی بینی استخوانی

بینی هایی با پوست نازک و غضروف های محکمتری به نسبت بینی های گوشتی هستند.

این نوع بینی، بینی مناسب تری برای عمل بینی محسوب می شود اما فقط استخوانی بودن بینی برای این امر کافی نیست و به جراح با تجربه نیز نیاز است.

تفاوت بارز در عمل بینی های گوشتی و استخوانی در این است که بینی های گوشتی زمان بیشتری برای نشان دادن نتیجه جراحی بینی نیاز دارند.

جراحی زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی با لیزر

با پیشرفته شدن تکنولوژی استفاده از لیزر در جراحی ها رواج پیدا کرده است و به دلیل بالاتر بودن دقت لیزر، عمل های جراحی با لیزر در بین مردم از محبوبیت ویژه ای برخوردار است.

به علت درگیری بافت های زیادی از بینی در جراحی بینی ، در حال حاضر لیزر قادر نیست برروی تمام این بافت ها کنترل و فعالیت داشته باشد.

 بنابراین عمل زیبایی بینی با لیزر کاربردی در جراحی بینی ندارد و جنبه تبلیغاتی دارد.

نتیجه جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی با توجه به مواردی که در ادامه به تفصیل در رابطه با آن ها صحبت خواهیم کرد به دو فرم طبیعی و فانتزی صورت می گیرد.

 1. جراحی بینی فانتزی : در عمل بینی فانتزی یا عروسکی علاوه بر اینکه نقوص و مشکلات ظاهری بینی به طور کامل برطرف می شوند، تغییراتی همچون سر بالا شدن، کوچک شدن زیاد بینی، ایجاد قوس در بینی و غیره صورت می گیرد.
 2. جراحی بینی طبیعی : هدف از عمل بینی طبیعی برطرف کردن نواقص ظاهری بینی به شکلی است که تغییرات افراطی همچون قوس زیاد و سربالا شدن در بینی ایجاد نگردد.

بهترین فرم بینی برای من کدام است ؟

این سوال یکی از شایع ترین سوالاتی است که افراد در هنگام مراجعه به جراحان بینی از آن ها می پرسند، در پاسخ باید بگوییم که تعیین مناسب ترین فرم بینی برای افراد باید با در نظر گرفتن چند فاکتور صورت بگیرد که عبارتند از :

نوع بینی

محکم ترین فاکتور در تعیین فرم بینی برای افراد، نوع آن است به طوریکه اگر بینی فرد گوشتی باشد به هیچ عنوان امکان انجام جراحی بینی فانتزی را نخواهد داشت زیرا استخوان ها و ساختار ضعیف بینی گوشتی اجازه ایجاد تغییراتی همچون سربالا کردن زیاد را به جراح بینی نداده و حتی اگر بتوان در ساختمان آن چنین تغییراتی را ایجاد کرد، به دلیل داشتن پوست بسیار ضخیم این تغییرات قابل مشاهده نخواهند بود.

بنابراین می توان گفت که افراد دارای بینی گوشتی جز فرم طبیعی حق انتخاب دیگری ندارند و مطالعه ادامه مطلب کمک چندانی به آن ها نخواهد کرد ولی خواندن ادامه مطلب به اشخاصی با بینی استخوانی، در تعیین فرم بینی شان کمک کننده می باشد.

 

جراحی زیبایی بینی

 

سلیقه فرد

برخی از افراد بنا به دلایل خودشان خواستار این هستند که نتیجه جراحی بینی کاملاً در صورت شان مشهود بوده و اشخاص دیگر در هنگام مراجهه با آن ها متوجه انجام جراحی یبنی شان شوند، بدیهی است که عمل بینی فانتزی برای آن ها مناسب تر است تا جراحی بینی طبیعی.

در طرف دیگر برخی از افراد کوچکترین تمایلی برای مشخص بودن نتیجه جراحی بینی در چهره خود نداشته و دوست دارند بینی و صورت شان بعد از جراحی زیبایی بینی نیز حالت طبیعی خود را حفظ کند، جراحی بینی طبیعی برای این دسته از افراد بسیار مناسب تر می باشد.

ویژگی های صورت

یک جراح بینی خوب در ابتدا نوع بینی فرد را تعیین کرده و به فرد توضیحات لازم در رابطه با محدودیت ها، شدنی ها و نشدنی های جراحی بینی را می دهد. سپس انتظارات فرد از جراحی بینی را شنیده و با سلیقه او آشنا می گردد.

در مرحله بعدی یکسری عکسبرداری از زوایای مختلف بینی و صورت را به منظور اطلاع از تناسب میان اجزا برای فرد تجویز می کند، بعد از آنالیز دقیق عکس ها و با آگاهی کاملی که از اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد و همچنین با در نظر گرفتن سلیقه بیمار بهترین فرم بینی را برای وی تعیین می کند. بهتر است که به جراح بینی خود اعتماد کرده و تعیین فرم بینی را بر عهده او بگذارید.

عمل زیبایی بینی مردان

زاویه ی بین لب و بینی در آقایان و بانوان متفاوت است به همین دلیل استاندارد های زیبایی برای هریک از آن ها متفاوت است.

آقایان با توجه به ساختار صورت خود و حفظ جذبه مردانگی خود متقاضی جراحی بینی طبیعی هستند و به مدل بینی فانتزی تمایلی نشان نمی دهند.

هزینه جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی هزینه های متفاوتی دارد زیرا هر جراح بینی دستمزد متفاوتی دارد.

برای جراحی بینی اولویت خود را هزینه قرار ندهید و به مهارت جراح بینی توجه بیشتری  داشته باشید.

به طور مثال انجام جراحی بینی با قیمت ۲ میلیون تومان توسط یک فرد نامناسب قطعاً عوارض و نارضایتی هایی خواهد داشت و بیمار پس از مدتی نیاز به جراحی بینی ترمیمی دارد .

بنابراین بیمار باز هم باید هزینه کند و در هربار انجام جراحی بینی هزینه ها افزایش پیدا می کند زیرا جراحی پیچیده تر می شود.

پس در انتخاب جراح بینی به مهارت او توجه کنید .

رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی و انتخاب یک جراح بینی خوب منجرب می شود تا پس از جراحی زیبایی بینی نتیجه رضایتمندی حاصل شود و شاهد زیبایی چهره خود باشید.

 

جراحی زیبایی بینی

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

از اساسی ترین اقدامات در مورد جراحی بینی و کسب نتایج بهینه از انجام این جراحی ، رعایت مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد.

در ادامه به این مراقبت ها اشاره خواهیم نمود :

 • غالبا پس از انجام این جراحی ، بینی متورم می گردد اما جای نگرانی نیست زیرا به تدریج و با مرور زمان این تورم مرتفع می گردد.  بنابراین فرم نهایی بینی تا قبل از برطرف شدن تورم به طور کامل ، مشخص نخواهد بود و افراد باید از داوری در مورد نتیجه بینی و هر گونه اقدام عجولانه جهت انجام جراحی مجدد بینی بپرهیزند.
 • افرادی که جراحی بینی انجام داده اند باید تا مدتی از خوابیدن به پهلو خودداری کرده و فقط به صورت طاقباز بخوابند و در طول این مدت می بایست به کمک چند بالش سر خود را کمی بالاتر از حد معمول قرار دهند تا به این ترتیب از بروز لخته های خونی پیشگیری به عمل آورده و به منجر به کاهش تورم و کبودی نیز گردند.
 • از آنجایی که معمولا پس از جراحی بینی جهت تسکین و کنترل درد برای بیمار داروهای مسکن تجویز می شود ، ممکن است فرد دچار سرگیجه شده و زمین بخورد ، لذا توصیه می شود در زمان استحمام حداقل از یک نفر کمک بگیرند.

مراقبت های ضروری بعد از جراحی زیبایی بینی

 • ضمنا توجه داشته باشید که غالبا تا ۷ روز پس از جراحی بینی ، باید از دوش گرفتن و استحمام خودداری نمایید و در صورت نیاز به انجام استحمام نیز باید از شستن موها و سر خود اجتناب نمایید.
 • بدیهی است که خمیازه کشیدن تاثیر بخصوصی بر روی نتیجه جراحی بینی ندارد ، اما به این خاطر که حفره های بینی و عضلات صورت را درگیر می کند توصیه می گردد تا مدتی خمیازه تان را کنترل نمایید.
 • خنده بر خلاف خمیازه تاثیری مستقیم بر روی نتیجه عمل بینی دارد ، چرا که در هنگام خنده نوک بینی کمی به سمت پایین متمایل می شود و پره های بینی نیز به طرفین کشیده می شوند.
 • حال از آنجا که غضروف و استخوان بینی هنوز در محل اصلی خود تثبیت نشده اند ، ممکن است با فشاری که در اثر خنده بر روی بینی وارد می شود از موقعیت جدید خودشان حرکت کرده و برش های جراحی نیز به خوبی جوش نخورند.
 • در این صورت زخم های جراحی عفونت کرده و متعاقبا نتیجه جراحی بینی تحت الشعاع قرار می گیرد و در حقیقت سبب نارضایتی شما خواهد شد.
 • افراد طی هفته اول پس از جراحی بینی بهتر است غذاهای نرم را در وعده های غذایی خودشان گنجانده و از مصرف غذاهایی که باید به مدت طولانی جویده شوند خودداری نمایند.
 • مصرف آب آناناس و آب کرفس در دوران نقاهت ، سبب تسریع کاهش کبودی و تورم بینی خواهد شد.
 • قرار دادن عینک بر روی بینی  تاثیری سوء بر نتیجه جراحی دارد ، لذا باید تا ۲ ماه از استفاده از هر گونه عینک آفتابی وطبی خودداری فرمایید.
 • انجام امور سنگین نیز تا یکماه ممنوع می باشد.
 • باید از رفتن به استخر و شنا کردن تا یکماه پس از عمل بینی اجتناب گردد.
درباره drghadiri

Call Now Button