جراحی کردن بینی

جراحی کردن بینی یکی از انواع جراحی های درمانی و زیبایی است که با انجام آن می توان مشکلاتی که در عملکرد بینی و در ظاهر آن وجود دارد را برطرف نمود.

جراحی کردن بینی

روش های جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی دو روش وجود دارد که عباتند از:

  • جراحی بینی باز : در روش باز، جراح بینی برای انجام تغییرات و اعمال اصلاحات مورد نیاز، چند برش در داخل و یک برش کوچک چند میلیمتری نیز بر روی قسمت کلوملا ایجاد می کند.

بعد از ایجاد برش های مورد نیاز، پوست بینی توسط ابزار های مخصوص بالا نگه داشته شده و جراح بینی پس از انجام تغییرات محل برش ها را بخیه می زند.

  • جراحی بینی بسته : در روش بسته تمامی برش های مورد نیاز در داخل بینی ایجاد شده و بر روی قسمت کلوملا برشی ایجاد نمی شود.

لازم به ذکر است که دکتر مهدی قدیری ، جراح بینی اصفهان و بیشتر جراحان بینی از روش باز برای عمل جراحی بینی استفاده می نمایند.

عمل جراحی بینی گوشتی

بینی ها با توجه به میزان ضخامت پوست و استحکام استخوان های شان به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می گردند.

بینی استخوانی پوستی نازک داشته و استخوان های آن ضخیم است در حالیکه بینی گوشتی پوستی ضخیم داشته و استخوان های آن نازک می باشد.

هرچه استحکام استخوان ها بیشتر بوده و ضخامت پوست بینی کمتر باشد، نتیجه به دست آمده از عمل بینی رضایت بخش تر خواهد بود، به همین دلیل در بیشتر موارد جراحی بینی استخوانی موفقیت آمیز تر از عمل بینی گوشتی می باشد.

عمل بینی ارزان !

برخی از افراد برای انتخاب جراح بینی خود ارزان بودن را ملاک قرار داده و به دنبال یک جراح بینی با دستمزد پایین می باشند که بسیار اشتباه می باشد.

افراد برای انتخاب جراح بینی خود می بایست میزان تجربه و تخصص جراح بینی را ملاک و معیار قرار داده و با این کار احتمال عوارض جراحی بینی را تا حد زیادی کاهش دهند.

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

 

درباره doctorghadiri

اینجانب مهدی قدیری متولد 1344 در سال 1362 در رشته پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و فارغ التحصیل سال 1370 می باشم و پس از گذراندن دوران طرح و سربازی در سال1373 در رشته گوش و حلق و بینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شدم و سال 1377بعنوان نفراول دانشگاه در این رشته فارغ التحصیل شدم و بورد تخصصی خود را دریافت نمودم.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 14 − یک =