همه چیز در مورد جراحی کردن بینی

جراحی کردن بینی یکی از انواع جراحی های درمانی و زیبایی است که با انجام آن می توان مشکلاتی که در عملکرد بینی و در ظاهر آن وجود دارد را برطرف نمود.

 

جراحی کردن بینی

روش های جراحی بینی

برای انجام جراحی بینی دو روش وجود دارد که عباتند از:

  • جراحی بینی باز : در روش باز، جراح بینی برای انجام تغییرات و اعمال اصلاحات مورد نیاز، چند برش در داخل و یک برش کوچک چند میلیمتری نیز بر روی قسمت کلوملا ایجاد می کند.

بعد از ایجاد برش های مورد نیاز، پوست بینی توسط ابزار های مخصوص بالا نگه داشته شده و جراح بینی پس از انجام تغییرات محل برش ها را بخیه می زند.

  • جراحی بینی بسته : در روش بسته تمامی برش های مورد نیاز در داخل بینی ایجاد شده و بر روی قسمت کلوملا برشی ایجاد نمی شود.

لازم به ذکر است که دکتر مهدی قدیری ، جراح بینی اصفهان و بیشتر جراحان بینی از روش باز برای عمل جراحی بینی استفاده می نمایند.

عمل جراحی بینی گوشتی

بینی ها با توجه به میزان ضخامت پوست و استحکام استخوان های شان به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می گردند.

بینی استخوانی پوستی نازک داشته و استخوان های آن ضخیم است در حالیکه بینی گوشتی پوستی ضخیم داشته و استخوان های آن نازک می باشد.

هرچه استحکام استخوان ها بیشتر بوده و ضخامت پوست بینی کمتر باشد، نتیجه به دست آمده از عمل بینی رضایت بخش تر خواهد بود، به همین دلیل در بیشتر موارد جراحی بینی استخوانی موفقیت آمیز تر از عمل بینی گوشتی می باشد.

 

 

علت  انحراف بینی چیست ؟

قبل از بررسی گزینه های درمان ، درک علت انحراف بینی حائز اهمیت است ؛ دو نوع بینی کج وجود دارد ؛ یک نوع در اثر وجود ناهنجاری در سیستم پیچیده استخوان ها ، غضروف و بافتی است که بینی شما را تشکیل می دهد.

این نوع بینی کج ، علل مختلفی دارد :

  • نقص های مادرزادی
  • آسیب دیدگی ، مثل بینی شکسته
  • عفونت های شدید
  • تومورها و غیره

صرف نظر از دلیل کج بودن بینی ناشی از یک آسیب قدیمی یا یک سپتوم کج ، بینی های کج بسیار متداول می باشند ؛ در واقع ، برآورد ها نشان می دهد که حدود ۸۰ درصد از افراد ، دارای نوعی سپتوم کج می باشند.

یک سپتوم منحرف ، علاوه بر کج به نظر رسیدن بینی ، باعث بروز مشکلات زیر نیز می شود :
  • خونریزی بینی
  • نفس کشیدن با صدای بلند
  • مشکل خوابیدن به پهلو

 

 

آیا ورزش کردن در درمان بینی کج ، مفید است ؟

وقتی شما درباره بینی کج به صورت آنلاین ، سرچ می کنید ، بلافاصله فهرست بلندی از تمرین های صورت را می یابید که برای صاف کردن بینی کج ، معرفی شده اند ؛ برخی از این ورزش ها ، حاوی ابزاری ؛ از قبیل شکل دهنده های بینی می باشند که شما بر روی سوراخ های بینی قرار می دهید.

در این ورزش ها ، وعده ارزان بودن و آسان بودن درمان ، داده می شود ؛ ولی آیا واقعاً این ورزش ها اثر گذار هستند ؟

تحقیق :

شواهد علمی در خصوص اثرگذار بودن این ورزش ها وجود ندارد ؛ به علاوه ، ساختار بینی ، تا حد زیادی از استخوان و بافت ، تشکیل شده است ؛ تغییر شکل آن از طریق ورزش ، غیر ممکن است.

عمل بینی ارزان !

برخی از افراد برای انتخاب جراح بینی خود ارزان بودن را ملاک قرار داده و به دنبال یک جراح بینی با دستمزد پایین می باشند که بسیار اشتباه می باشد.

افراد برای انتخاب جراح بینی خود می بایست میزان تجربه و تخصص جراح بینی را ملاک و معیار قرار داده و با این کار احتمال عوارض جراحی بینی را تا حد زیادی کاهش دهند.

درباره drghadiri

Call Now Button