چگونه یک جراح بینی خوب را انتخاب کنم؟

انجام جراحی زیبایی بینی به بهترین شکل ممکن و کسب یک نتیجه ایده آل نیازمند یک جراح بینی خوب و ماهر است زیرا میزان مهارت جراح بینی در نتیجه جراحی بینی موثر است .

تمامی متقاضیان جراحی بینی قطعاٌ به دنبال جراح بینی خوب و ماهر برای انجام راینوپلاستی می گردد زیرا هدف از انجام جراحی زیبایی بینی یا جراحی درمانی بینی ، بهبود ظاهر بینی  و رفع اختلالات عملکردی بینی می باشد .

حین جراحی بینی نباید هیچ گونه آسیبی به بافت های سالم بینی زده شود زیرا آسیب رسیدن به بافت های بینی منجربه بروز عارضه هایی چون دشواری در تنفس می شود .

جراح بینی خوب

خصوصیات جراح بینی خوب

 • اولویت اول یک جراح بینی خوب حفظ سلامتی بیمار است ، بنابراین از بهترین تکنیک استفاده می کند.
 • اگر بیمار شرایط جسمی و روانی لازم برای انجام جراحی بینی را نداشته باشد ، جراح بینی باید او را از انجام رینوپلاستی منصرف کند بنابراین یک جراح بینی باید وجدان کاری داشته باشد .
 • باید با تکنیک های به روز رینوپلاستی آشنا باشد تا از بروز عوارض جراحی بینی جلوگیری کند.
 • صبور و با حوصله باشد تا تمام نکات مورد نیاز درباره ی قبل و بعد از جراحی بینی یا راینوپلاستی را به بیمار توضیح دهد و به سوال های بیمار پاسخ دهد.
 • تمام آزمایش های لازم را برای بیمار تجویز کند و با بیمار درباره سوابق بیماری و حساسیت های داروئی او صحبت کند.
 • با استانداردهای زیبایی آشنا باشد و بینی را متناسب با چهره فرم دهد .

جراح بینی خوب در اصفهان

در اصل جراح بینی خوب ، جراح بینی ای است که تخصص و مهارت بالایی در زمینه جراحی بینی دارد .

دکتر مهدی قدیری یکی از بهترین جراحان بینی در اصفهان هستند که نمونه کارهای دکتر قدیری ، اثباتی برای میزان مهارت بالایشان است .

بهتر است در انتخاب جراح بینی به مهارت و دانش او توجه کنید زیرا مهم ترین عامل برای کسب نتیجه ایده آل از جراحی بینی ، مهارت جراح بینی است .

همچنین انتخاب یک جراح بینی خوب منجربه آرامش خاطر بیمار می شود و استرس های قبل از جراحی بینی را که بیشتر در مورد عوارض و فرم بینی بعد از عمل بینی است نخواهید داشت .

برای انتخاب جراح بینی در ابتدا بهتر است در مرور گر های اینترنتی جستجو کنید یا با آشنایان خود که جراحی بینی انجام داده اند و از نتیجه راضی هستند ، صحبت کنید.

پس از انتخاب چند جراح بینی ، نمونه کارهای هر جراح بینی را مشاهده کنید تا بتوانید میزان مهارت جراحان بینی را نسبت به یکدیگر محک بزنید و در آخر جراح بینی ای را انتخاب کنید که مهارت بیشتری در فرم دهی بینی دارد و سبک جراحی بینی او را بیشتر پسند می کنید .

 

جراح بینی خوب

 

تاثیر جراح بینی در نتیجه جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی محبوب در میان مردم سرتاسر جهان و به خصوص مردم ایران می باشد.

سالانه تعداد زیادی از مردان و زنان ایرانی برای از بین بردن ایراداتی که در ظاهر بینی شان وجود دارد به جراحان زیبایی مراجعه می نمایند که برخی از آن ها تقاضاهای غیرمعقولی از پزشکان دارند.

یک جراح بینی خوب در رابطه با نوع بینی فرد که استخوانی است یا گوشتی ، محدودیت های فرم دهی آن، بهترین فرم بینی با توجه به ویژگی های صورت بیمار و غیره با او صحبت کرده و بیمار را از خواسته های غیرمعقولش منصرف می نماید.

اگر جراح بینی قادر به متقاعد کردن بیمار نبوده، از مهارت و تخصص لازم برای جراحی کردن انواع بینی و تجربه کافی در زمینه جراحی بینی برخوردار نباشد امکان اینکه نتیجه عمل زیبایی بینی مورد رضایت فرد قرار نگیرد بسیار زیاد خواهد بود.

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی در چیست؟

ضخامت استخوان های بینی و پوست آن دو عاملی هستند که نوع بینی را مشخص می نمایند، بینی ها دارای دو نوع هستند که عبارتند از:

 • بینی های گوشتی : ساختمان بینی های گوشتی را استخوان ها و غضروف هایی تشکیل می دهند که ضخامت آن ها بسیار کم بوده و بر روی این ساختار ضعیف، پوستی بسیار ضخیم قرار دارد که در آن غدد فعال چربی وجود دارد.
 • بینی های استخوانی : بینی های استخوانی از ساختمانی با غضروف هایی بسیار مستحکم ساخته شده و پوست این نوع از بینی ها نازک و بسیار مرغوب می باشد.

 

جراح بینی خوب

 

روش های جراحی بینی

برای ایجاد تغییر در بینی ها لازم است تا به ساختار آن ها دست یافت که این امر با ایجاد برش بر روی پوست و جدا نمودن آن از ساختار بینی امکان پذیر است. محل ایجاد این برش ها یا در داخل بینی است یا در خارج آن، که این امر مشخص کننده روش جراحی بینی می باشد.

 1. جراحی بینی به روش بسته : محل ایجاد برش های جراحی بینی بسته در داخل بینی است.
 2. جراحی بینی به روش باز : محل ایجاد برش جراحی بینی باز هم در داخل بینی و هم در خارج آن و بر روی ناحیه کلوملا می باشد.

در تمامی این روش ها بعد از ایجاد برش های لازم، پوست بینی توسط یکسری ابزار مخصوص از ساختار بینی جدا شده و بالا نگه داشته می شود.

نتیجه جراحی بینی

 • بینی ها به دو فرم زیر قابل جراحی هستند:
 1. بینی فانتزی : بینی فانتزی بسیار کوچک بوده و علاوه بر داشتن قوس زیاد، نوک آن نیز سربالا می باشد.
 2. بینی استخوانی : زاویه میان لب بالا و نوک بینی در بینی طبیعی ۹۰درجه بوده و نوک آن خیلی سربالا نیست، برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی بدون ایجاد تغییراتی مانند کوچک کردن زیاد، هدف از جراحی بینی طبیعی می باشد.

نکات قابل توجه در فرم بینی:

 • بینی های گوشتی فقط قابل جراحی به فرم طبیعی هستند.
 • افرادی با اجزای صورت بزرگ بهتر است بینی خود را به فرم طبیعی جراحی کنند.
 • بینی فانتزی مناسب خانم ها بوده و برای آقایان پیشنهاد نمی شود.

 

 

درباره drghadiri2

Call Now Button