خواب دیدن

خواب دیدن : در اصل هنگامی که فرد خواب یا رویای زیبایی می بیند به کیفیت خواب او افزوده می شود زیرافرد حس خوبی را حتی هنگام خواب تجربه می کند.

اما خواب بد یا کابوس از کیفیت خواب به شدن می کاهد و حتی افراد به دلیل کابوس ، در طی شب چندین دفعه از خواب بیدار می شوند .

بنابراین خواب دیدن با میزان کیفیت خواب در ارتباط است .

اگر شما فردی هستید که به طور مرتب و حداقل چندین شب در هفته را کابوس می بینید ، بهتر است به فکر درمان و ارتقا کیفیت خواب خود باشید .

خواب دیدن

دلایل خواب دیدن

نمی توان اعلام کرد که خواب دیدن مرتبط با ضمیر ناخوداگاه انسان است یا به طور کامل به اتفاقاتی مرتبط است که در طی روز برای فرد اتفاق می افتد .

در اصل دلیل روشنی برای خواب دیدن وجود ندارد ولی عوامل مختلفی می توانند باعث شوند تا فرد در طی شبانه روز خواب ببیند.

اگر قبل از خواب فکرتان به موضوعی مشغول باشد یا درگیری فکری داشته باشید احتمال اینکه در طی شب خواب مرتبط به آن موضوع را ببینید بسیار زیاد است .

همچنین داشتن استرس و بیش از اندازه مضطرب بودن نیز می تواند از دلایل خواب دیدن باشد .

بسیاری از افراد بر این باورند که خواب هایشان تعبیر می شود و در اصل رویایی که هنگام خواب می بینند در آینده ای نزدیک تعبیر می شود .

هیچ دلیل و اثبات علمی وجود ندارد که رویاهای افراد برگرفته از آیند و اتفاقاتی است که در آینده برایشان رخ می دهند .

خواب دیدن نشانه چیست ؟

به طور معمول خواب ها برگرفته از احساسات و رویا افراد است.

به طور مثال اگر فردی در طی روز و مدت زمان زیادی به یک موضوع خاص فکر کند احتمال اینکه در طی شب خواب آن را ببینید بسیار زیاد است  .

برخی از افراد تمایلی به خواب دیدن ندارند یا از کابوس های شبانه خسته شدند .

در چنین شرایطی بهتر است به یک کلینیک خواب مراجعه کنید تا شرایط روحی و علائم شما به طور کامل بررسی شود تا مشخص شود دلیل آشفتگی شما در خواب چیست .

یک خواب خوب ، تاثیر بسیار مثبتی در روحیه فرد و شروع یک روز ایده آل دارد به همین دلیل به کیفیت خواب خود اهمیت دهید و اگر مشکلی مانع از خوب خوابیدن می شود حتماً برای رفع آن اقدام نمایید .

 

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

 

درباره doctorghadiri

اینجانب مهدی قدیری متولد 1344 در سال 1362 در رشته پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و فارغ التحصیل سال 1370 می باشم و پس از گذراندن دوران طرح و سربازی در سال1373 در رشته گوش و حلق و بینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شدم و سال 1377بعنوان نفراول دانشگاه در این رشته فارغ التحصیل شدم و بورد تخصصی خود را دریافت نمودم.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک + 6 =