خواب راحت

وقتی اراده می کنید بخوابید به خواب راحت می روید یا برای خوابیدن با مشکلی مواجه می شوید و سخت به خواب می روید .

عدم تجربه خواب راحت در طی شبانه روز می تواند دلایل مختلفی داشته باشد .

به طور مثال نور باعث اختلال در ترشح هورمون خواب می شود و باعث کاهش ترشح هورمون خواب می شود و در نتیجه فرد خواب راحتی را در طی شب تجربه می کند .

بنابراین خوابیدن در جایی که پر نور باشد ، می تواند باعث عدم ترشح هورمون خواب بشود و به این ترتیب فرد خواب راحتی را تجربه نکرد و دچار بی خوابی شود .

نکاتی برای راحت خوابیدن وجود دارد که رعایت آن ها می تواند کیفیت خواب را افزایش دهد یا منجربه بهتر خوابیدن شود اما این نکات در تمام افراد پاسخگو نیست و برای درمان بی خوابی به روش های تخصصی تری نیاز دارند .

خواب راحت

مشکلات خواب

مشکلات متعددی وجود دارد که می تواند خواب آسوده را از افراد سلب کند.

مشکلاتی چون خواب دیدن ، راه رفتن در خواب ، صحبت کردن در خواب و غیره .

برخی از این مشکلات محدود به اتفاقات روزمره هستند و پس از گذشت چند روز از بین می روند ولی گاهی این مشکلات ریشه های عمیقی دارند و به افکار یا روحیات فرد مرتبط می شوند .

دلیل اصلی بد خوابیدن باید پس از بررسی و آنالیز فرد در طی خواب مشخص شود به همین دلیل برای رفع مشکل بی خوابی خود حتماً به یک کلینیک خواب مراجعه کنید .

کلینیک خواب

در کلینیک خواب ، پزشک با بیمار صحبت می کند تا مشخص گردد بی خوابی ریشه ای در افکار و روحیات فرد نداشته باشد .

در صورتی که بی خوابی فرد مرتبط با مشکلات روحی باشد اورا به یک روانشناس معرفی می کنند در غیر این صورت بیمار یک شبانه روز درکلینیک بستری می شود تا علائم او حین خواب چک شود .

برخی اوقات بی خوابی دلایل واضحی ندارد و نمی توان به طور دقیق اعلام کرد که چرا فرد دیر می خوابد یا چرا هنگام خواب به دفعات متعدد از خواب بلند می شود .

خواب باعث می شود تا فرد انرژی ای که در طی روز از دست داده است را بازیابد و برای شروع یک روز دیگر آماده شود .

بنابراین خواب یکی از مهم ترین نیازهای روزمره افراد است و بی خوابی یا اختلال در خوابیدن ، تاثیر منفی در روحیه و اخلاق فرد دارد .

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

درباره drghadiri2

Call Now Button