صحبت کردن در خواب

صحبت کردن در خواب می تواند یک رفتار غیر طبیعی و نوعی اختلال در خواب باشد ولی گاهی نیز حرف زدن در خواب مشکلی محسوب نمی شود و یک اتفاق بسیار ساده است .

صحبت کردن در خواب می تواند در حد زمزمه یا صحبت کردن کامل باشد حتی گاهی مشاهده شده است که افراد در هنگام خواب از وجود یک راز صحبت کرده اند و پس از بیداری به یاد نمی آورند که هنگام خواب راز خود را بر ملا کرده اند .

برخی از افراد در طول شب چندین بار صحبت می کنند ولی برخی از افراد دیگر تنها یک بار در خواب ، آن هم به مدت ۳۰ ثانیه زمزمه هایی از دهان شان خارج می شود .

افرادی که در خواب حرف می زنند پس از بیداری چیزی به یاد نمی آورند به همین دلیل این نوع اختلال از خواب در اغلب موارد برای خود فرم مشکلی به وجود نمی آورد ولی برای فردی که با او در یک اتاق می خوابد یا در یک خانه زندگی می کند قطعاً مشکلاتی را به همراه خواهد داشت .

صحبت کردن در خواب

صحبت کردن در خواب می تواند به سه حالت باشد :

  • زمزمه در خواب
  • صحبت عادی در خواب
  • فریاد کشیدن در خواب

حتی گاهی چنین تصور می شودکه فرد با خود صحبت می کنند ولی در برخی مواقع مکالمه بینی فرد و شخص دیگری است .

این نوع از اختلال می تواند برای آشنایان فرد حتی ترسناک باشد ، تصور کنید چندین نفر در یک اتاق خواب هستید و یک باره یکی از افراد با خود صحبت کند یا چنین تصور شود که به فرد دیگری ناسزا می گوید .

نمی توان گفت که صحبت کردن خطرناک است ولی می تواند باعث آزار و اذیت افراد دیگر شود.

صحبت کردن در خواب ، داد کشیدن در خواب ، فحش و ناسزا گفتن در خواب و غیره می تواند به علت اختلال در خواب باشد ولی گاهی نیز مواردی چون استرس ، هیجانات درونی ، پرخوردی و موارد این چنینی باعث حرف زدن در خواب می شود .

درمان اختلالات خواب

اختلالات خواب می تواند منشا عصبی داشته باشد به همین دلیل در صورت بروز اختلالات تنفسی در خواب یا راه رفتن و صحبت کردن یا هر مشکل دیگری که باعث می شود تا خواب راحتی نداشته باشید بهتر است که به یک کلینیک خواب خوب مراجعه کنید .

در کلینیک خواب تمام علائم فرد مورد تجزیه قرار میگیرد تا علت اختلال خواب تشخیص داده و درمان شود.

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

درباره جراح بینی اصفهان

اینجانب مهدی قدیری متولد 1344 در سال 1362 در رشته پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و فارغ التحصیل سال 1370 می باشم و پس از گذراندن دوران طرح و سربازی در سال1373 در رشته گوش و حلق و بینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شدم و سال 1377بعنوان نفراول دانشگاه در این رشته فارغ التحصیل شدم و بورد تخصصی خود را دریافت نمودم.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 × 3 =