همه چیز در مورد مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس در نتیج گیری بهتر نقش حائز اهمیتی دارند زیرا تزریق بوتاکس با هدف جوانسازی پوست انجام می شود و جوانسازی پوست منجربه افزایش زیبایی می شود .

بنابراین اگر مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به خوبی رعایت نشود امکان بروز برخی از مشکلات وجود دارد و نتیجه و زیبایی فرد تحت تاثیر قرار می گیرد.

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 

جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک های پوست برای برخی افراد مهم است و از روش های جوانسازی پوست صورت می توان به تزریق بوتاکس ، تزریق چربی ، تزریق ژل ، میکرونیدلینگ و غیره اشاره کرد.

تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک ، رفع خطوط اخم و خنده روش بسیار مناسبی است ونتایج کاملاً ایده آلی دارد.

کاربرد مهم دیگر بوتاکس برای درمان تعریق شدید نواحی چون زیربغل ، کف دست و کف پا است.

رعایت اقدامات قبل از تزریق بوتاکس و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس موجب می شود نتیجه بوتاکس تحت تاثیر قرار نگیرد و ماندگاری بیشتری داشته باشد.

کاربرد زیبایی بوتاکس:

تزریق بوتاکس متداول ترین تکنیک زیبایی است. ماندگاری بوتاکس بسته به نوع تزریق متفاوت است اما بطور معمول سه تا دوازده ماه باقی خواهد بود.

با بازگشت آرام عملکرد عضلات با گذشت زمان و روند طبیعی افزایش سن، خطوط و چین و چروک ها ظاهر می شوند. به همین دلیل، بوتاکس برای ماندگاری بیشتر نتایج در فواصل کوتاه مدت تزریق می کنند. بوتاکس معمولاً به منظور رفع چروک بین ابرو یا خط اخم، چروک های اطراف چشم، چین های افقی پیشانی، خطوط گوشه لب، ناهمواری پوست چانه و خط لب تزریق می شود.

بوتاکس با فلج کردن سیگنال های عصبی و انقباضات عضلانی می تواند ایجاد خطوط جدید را به تاخیر بیندازد، چین و چروک اطراف چشم و بین ابرو را بهبود بخشد.

روش کم تهاجمی است و نیازی به برش یا بیهوشی عمومی ندارد. اگر نگران درد و ناراحتی هستید، می توان بی حسی موضعی را استفاده کرد.

سطح بهبود ظاهر چین و چروک پس از تزریق می تواند در بیماران متفاوت باشد. بعضی از افراد به بوتاکس بهتر پاسخ می دهند. گاهی اوقات پیشرفت کمی وجود دارد و ممکن است شکل دیگری از درمان توصیه شود. هزینه بوتاکس بسته به محل و مقدار تزریق متفاوت است و به آناتومی صورت بیمار بستگی دارد.

رفع چین و چروک صورت رایج ترین دلیل استفاده پزشکان از بوتاکس است. اما بوتاکس می تواند به درمان برخی بیماری ها نظیر میگرن کمک کند.

 

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس :

با انجام نکات و اقدامات ذیل می توانید به نتایج هرچه بهتر و رضایت بخش تر از انجام این روش جوانسازی دست یابید:

  • از آفتاب سوختگی و سولاریوم خودداری کنید.
  • حداقل یک هفته پیش از تزریق نوشیدنی های الکلی و داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید.
  • در صورت داشتن عفونت فعال در ناحیه تحت درمان از انجام تزریق خودداری کنید و غیره.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  • تورم و کمی کبودی پس از تزریق بوتاکس مشاهده می شود ، برای پوشاندن کبودی می توانید از کرم های آرایشی و برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • در روز اول از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری کنید.
  • بلافاصله پس از تزریق بوتاکس می توانید و فعالیت های روزانه خود را آغاز کنید و به منزل یا محا کار خود باز گردید.
  • برای نتیجه گیری بهتر در سه روز اول عضلات صورت را منقبض و منبسط کنید.
  • ۴ الی ۵ ساعت از خم کردن سر و دراز کشیدن خودداری کنید ، بهتر است سر عمودی باشد و نیمه نسشته باشید.

متقاضیان باید توجه داشته باشند بوتاکس نیاز به تزریق مجدد دارد و برای مشاهده نتیجه کامل باید چند روزی صبر داشته باشند.

به طور معمول نتیجه تزریق بوتاکس ۳ الی ۶ ماه قابل مشاهده است .

البته با توجه به نوع بوتاکس و پوست فرد امکان افزایش یا کاهش زمان گفته شده وجود دارد.

اگر بوتاکس در جلسات زمانی مرتب تزریق شود پس از گذشت چند جلسه نتایج به دست آمده به نسبت جلسه قبلی تزریق ماندگاری بیشتری خواهند داشت و فاصله بین تزریق ها افزایش پیدا می کند.

هزینه تزریق بوتاکس

برای تعیین هزینه بهتر است به مطب دکتر زیبایی مورد نظر مراجعه کنید زیرا دستمزد دکتر ، ناحیه ای که نیاز به تزریق بوتاکس دارد و نوع برند بوتاکس بر روی تعیین هزینه نقش دارند.

درباره drghadiri2

Call Now Button