مشکلات خواب

مشکلات خواب : هر فردی برای رفع خستگی ، سلامت فکری و جسمی نیازمند خواب راحت و آسوده ای است و هنگامی که دچار بدخوابی یا بی خوابی شود قطعاً تاثیرات منفی آن را در زندگی روزمره خود حس خواهد کرد.

در اصل خواب یک فرآیند طبیعی است که به طور منظم در هر بیست و چهار ساعت اتفاق می افتد و در خواب ، انسان از تمام اتفاقاتی که در اطراف او رخ می دهد بی اطلاع است .

یک فرد هنگامی که به خواب می رود گویی که وارد دنیای دیگری می شود و با خواب دیدن چیزهای جدید را تجربه می کند.

در اصل خواب دیدن نیز می تواند یکی از مشکلات خواب باشد زیرا خواب خوش همیشه اتفاق نمی افتد و گاهی نیز افراد خواب بد یا کابوس می بینند که به شدت در روحیه آن ها تاثیرگذار است و از کیفیت خواب می کاهد .

از دیگر مشکلات خواب می توان به راه رفتن در خواب ، صحبت کردن در خواب ، اختلالات تنفسی در خواب و غیره اشاره کرد .

مشکلات خواب

اهمیت درمان مشکلات خواب

برخی از افراد بالافاصله پس از رفتن به رختخواب ، خواب خوبی را تجربه می کنند و تا صبح از هیچ گونه اختلالی در خواب رنج نمی برند و صبح نیز با اخلاقی خوش و حال خوبی از جا برمی خیزند.

اما برخی دیگر از افراد پس از رفتن به رختخواب به دلایل مختلفی دچار بی خوابی می شوند و چندین ساعت طول می کشد تا خوابشان ببرند.

اینگونه افراد در طی روز دچار بدخلقی می شوند و در دراز مدت نیز دچار استرس و برخی از بیماری های روحی می شوند .

زیرا یک خواب خوب و با کیفیت تاثیرات مثبتی بر روی جسم و روان فرد دارد .

افرادی که دچار اختلال در خوابیدن هستند بهتر است هرچه سریع تر اقدام به درمان نمایند.

گاهی بدخوابی یک دوره کوتاه دارد و دلیل آن نیز برای فرد مشخص است .

برخی از دلایل بی خوابی های کوتاه مدت می تواند ناراحتی یا عصبانیت شدید از یک موضوع باشد و پس از حل شدن موضوع ، فرد نیز مانند قبل خواب راحتی خواهد داشت .

اما برخی از مواقع فرد دلیل بی خوابی های خود را نمی داند و دلیل بی خوابی در ناخوداگاه فرد است .

در چنین مواقعی برای درمان مشکلات خواب بهتر است به یک کلینیک خواب مراجعه کنید تا پس از بررسی موارد مورد نیاز و آنالیز کیفیت خواب ، بهترین روش برای درمان ارائه شود.

 

دکتر مهدی قدیری

جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی

فلوشیپ آندوسکوپی سینوس

جراح پلاستیک بینی

درمان اختلالات تنفسی خواب

درباره جراح بینی اصفهان

اینجانب مهدی قدیری متولد 1344 در سال 1362 در رشته پزشکی وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدم و فارغ التحصیل سال 1370 می باشم و پس از گذراندن دوران طرح و سربازی در سال1373 در رشته گوش و حلق و بینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پذیرفته شدم و سال 1377بعنوان نفراول دانشگاه در این رشته فارغ التحصیل شدم و بورد تخصصی خود را دریافت نمودم.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک + 8 =