هزینه جراحی بینی

برخی از افراد متقاضی عمل بینی برای انتخاب جراح بینی خود هزینه جراحی بینی را معیار قرار می دهند که این عامل معیار درستی برای انتخاب جراح بینی نیست و افراد برای انتخاب پزشک می بایست ویژگی هایی مانند میزان مهارت و تجربه را معیار و ملاک قرار دهند.

جراحی بینی که امروزه افراد زیادی اقدام به انجام آن می نمایند با دو هدف انجام می شود که عبارتند از:

  1. جراحی بینی با اهداف درمانی : در طی جراحی درمانی بینی مشکلاتی مانند شکستگی بینی که عملکرد بینی را با اختلال مواجه نموده اند برطرف خواهند شد.
  2. جراحی بینی با اهداف زیبایی : هدف از انجام جراحی زیبایی بینی دستیابی به یک بینی بدون ایراد و متناسب با اجزای صورت با از بین بردن ایراداتی مانند قوز بر روی پل بینی می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه جراحی بینی با اهداف درمانی را بیمه تقبل و پراخت می کند و بیماربرای انجام این نوع از جراحی بینی هیچگونه هزینه ای پرداخت نمی نماید.

 

هزینه جراحی بینی

 

هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل بسیاری در تعیین هزینه جراحی زیبایی بینی موثرند که عبارتند از:

  • میزان ایرادات بینی : نوع ایراد و میزان آن در افراد یکسان نیست، میزان ایراد در برخی از آن ها کم و در برخی دیگر خیلی زیاد می باشد.

هزینه جراحی بینی با توجه به میزان ایرادی که در بینی وجود دارد متفاوت است، هرچه ایراد بینی بیشتر باشد هزینه جراحی آن بیشتر خواهد بود.

  • نوع بینی : بینی استخوانی و بینی گوشتی دو نوع بینی با ویژگی های متفاوت می باشند.

عاملی که موجب تقسیم بینی ها به دو نوع استخوانی و گوشتی می شود، ضخامت استخوان ها و پوست آن می باشد.

ساختار بینی های گوشتی ، پوست ضخیم و استخوان های ضغیف است در حالیکه بینی های استخوانی از غضروف های مستحکم و پوست ضعیف با غدد فعال چربی ساخته شده اند.

جراحی بینی گوشتی به دلیل ویژگی ها ساختاری آن سخت تر از جراحی بینی استخوانی است و به همین دلیل هزینه جراحی این نوع از بینی بیشتر می باشد.

  • دستمزد جراح بینی

دستمزد جراح بینی با توجه به میزان مهارت و تجربه او تعیین می شود، هرچند که وجدان جراح بینی در تعیین دستمزد بی تاثیر نمی باشد.

بسیاری از جراحان بینی با تجربه و مهارت زیاد اقدام به دریافت دستمزدهای معقول و منطقی می نمایند در صورتی که برخی دیگر از جراحان بینی که از مهارت، تخصص و سابقه موفقیت آمیزی برخوردار نیستند، برای انجام جراحی بینی دستمزد های هنگفتی دریافت می نمایند.

درباره drghadiri2

Call Now Button