درباره عمل دماغ بیشتر بخوانید:

عمل دماغ : اجزایی همچون بینی ، لب ها، چشم ها و غیره صورت افراد را می سازند و چهره افراد در صورتی زیبا خواهد بود که این اجزا با یکدیگر در تناسب باشند.

برجسته بودن بینی و محل قرارگیری آن که در وسط صورت است موجب می گردد بینی جلوه زیادی در چهره داشته باشد، بنابراین داشتن ایراد در آن تناسب صورت را بر هم ریخته و موجب نازیبایی فرد خواهد شد.

 

عمل دماغ

 

لازم به ذکر است که اهمیت بینی ، تنها به دلیل تاثیر زیادش در زیبایی نیست بلکه به دلیل اینکه در تنفس فرد نیز نقش دارد بسیار حائز اهمیت می باشد.

کج بودن تیغه بینی یا سپتوم که به آن انحراف بینی نیز گفته می شود، وجود توده هایی به نام پولیپ و شکستگی بینی از ایراداتی هستند که عملکرد تنفس فرد را با اختلال مواجه خواهند نمود.

عمل دماغ روشی است که با انجام آن می توان ایراداتی که در ظاهر بینی و عملکرد آن وجود دارد را رفع نمود.

آیا من برای جراحی بینی مناسب هستم؟

اینکه تصمیم به انجام عمل دماغ بگیرید یا خیر کاملاً مربوط به خودتان بوده و نباید تحت تاثیر نظر دوستان و آشنایان تان تصمیم به انجام یا عدم انجام این جراحی زیبایی بگیرید. زیرا در نهایت این خودتان هستید که باید از فرم بینی خود راضی باشید.

 

 

در ذیل به تعدادی از شرایطی که افراد را به کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی زیبایی مبدل می سازد اشاره کرده ایم:
  • سیگاری نبودن و عدم اعتیاد به نوشیدنی های الکلی : مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل با کاهش میزان اکسیژن خون در روند جراحی و بهبودی فرد اختلال ایجاد می کنند.
  • باردار نبودن : مواد بیهوشی دارای تاثیرات مخربی بر روی جنین می باشند. از همین رو به خانم ها توصیه می شود که در دوران بارداری و شیردهی از انجام جراحی بینی و هر جراحی غیرضروری دیگری اجتناب نمایند.
  • توانایی پرداخت هزینه جراحی : عمل دماغ یک جراحی درمانی نبوده و بیمه آن را پوشش نمی دهد. از همین رو فرد باید توانایی پرداخت هزینه جراحی که شامل هزینه بیمارستان، عکسبرداری ها و آزمایشات، داروها و دستمزد پزشک می باشد را داشته باشد.
  • سالم بودن : ابتلا به بیماری های جسمی و روحی ممکن است روند جراحی را به مخاطره بیاندازد. از همین رو لازم است تا فرد در جلسه مشاوره توضیحات صادقانه ای در رابطه با سوابق بیماری، داروهای مصرفی و آلرژی های دارویی اش در اختیار پزشک خود قرار دهد.
  • داشتن انتظارات واقع بینانه از نتیجه جراحی : فرد باید کاملاً از نوع بینی خود و محدودیت هایی که برای جراحی کردن آن وجود دارد آگاه باشد. تنها در این صورت است که از نتیجه جراحی توقعات منطقی خواهد داشت. فرد همچنین باید بداند که این جراحی چه عوارض جانبی را به همراه خواهد داشت. فقط در چنین شرایطی است که می تواند تصمیم درستی برای انجام دادن یا ندادن این جراحی اتخاذ نماید.

 

 

عمل بینی گوشتی

نوع بینی در نتیجه جراحی زیبایی بینی بسیار موثر می باشد.

بینی ها دارای دو نوع گوشتی و استخوانی هستند که میزان ضخامت استخوان ها و پوست عامل تعیین کننده در نوع بینی می باشند.

بینی های گوشتی از پوست ضخیمی ساخته شده اند و میزان ضخامت استخوان ها و غضروف های آن ها ضعیف می باشد، در صورتیکه بینی های استخوانی غضروف های محکمی داشته و پوست آن ها نازک می باشد.

جراحی بینی گوشتی به دلیل ویژگی های ساختاری آن سخت تر از جراحی بینی استخوانی است.

نتیجه عمل دماغ

نتیجه نهایی عمل دماغ به طور کلی به فرم فانتزی یا طبیعی می باشد.

  • در جراحی بینی طبیعی ایرادات بینی رفع می شوند و تغییراتی مانند کوچک شدن زیاد، قوس و سربالا شدن در آن ایجاد نمی گردد.
  • در جراحی بینی فانتزی علاوه بر از بین رفتن ایرادات بینی ، بینی سربالا و کوچک شده و در آن قوس ایجاد می شود.

با توجه به اینکه در جراحی بینی فانتزی نتیجه جراحی بینی خیلی مشخص می باشد، بیشتر خانم ها متقاضی بینی فانتزی یا عروسکی می باشند.

نکته قابل توجه در فرم دهی بینی این است که بینی های گوشتی قابل جراحی به فرم فانتزی نبوده و تنها می توان آن ها را به فرم طبیعی جراحی کرد.

عوارض عمل بینی

کبودی، ورم و التهاب سه عارضه ای هستند که بروز آن ها بعد از جراحی بینی شایع بوده و با گذر زمان رفع خواهند شد، ولی چنانچه در انتخاب جراح بینی خود دقت نکنید امکان دارد ایرادات بینی تان به طور کامل رفع نشده و برای برطرف نمودن آن ها نیاز به جراحی بینی ترمیمی داشته باشید.

درباره drghadiri2

Call Now Button